SardchalStore SardchalStore

چرا روغن کمپرسور تبرید خراب می شود و چگونه روغن اضافه کنیم؟

1. چرا روغن کمپرسور تبرید خراب می شود؟ روغن روان کننده مورد استفاده در کمپرسورهای تبرید می تواند سطح اصطکاک را روان کند،گرمای اصطکاک را کاهش دهد و از سایش موتور کمپرسور جلوگیری کند. علاوه بر این، پر کردن قسمت آب بندی با روغن می تواند عملکرد آن را تضمین کند و از نشت مبرد جلوگیری کند.

سردچال پلتفرم نمایش کسب و کار شما: از همه کسانی که در کار فروش روغن های صنعتی به خصوص روغن کمپرسور هستند دعوت می کنیم با عضو شدن در باشگاه مشتریان سردچال کسب و کار خود را معرفی کنند و از امکانات سردچال از جمله آگهی های تبلیغاتی و فروش آنلاین بهره مند شوند. هدف ما اتصال بین حلقه های زنجیره تأمین است.

روغن کمپرسور

در اینجا چهار دلیل برای خراب شدن روغن کمپرسور تبرید آورده شده است.

  • آلوده به آب

اگر در سیستم تبرید به دلیل عملکرد نامناسب آب با روغن کمپرسور مخلوط شود، باعث کاهش ویسکوزیته و عملکرد روانکاری روغن می شود.

  • اکسیداسیون در دمای بالا

روغن کمپرسور در دمای بالا اکسید می شود. هنگامی که دمای اگزوز کمپرسور بالا باشد، ویسکوزیته روغن کاهش می‌یابد و بر عملکرد روغن کاری آن تأثیر می‌گذارد و ممکن است روغن اکسید شود.

به ویژه در محیط دمای بالا، روغن کمپرسور با پایداری حرارتی ضعیف، کربن آزاد را در اطراف سوپاپ اگزوز تجزیه می‌کند و در نتیجه سوپاپ شل بسته می‌شود و ضریب انتقال گاز کمپرسور را کاهش می‌دهد.

  • مخلوط با ناخالصی ها

کیفیت روغن کمپرسور با ریخته گری شن و ماسه و بقایای فلزی کاهش می یابد. علاوه بر این، واشر آب بندی بی کیفیت و حلقه لاستیکی آب بندی نیز می تواند پیری روغن را تشدید کند.

  • انواع مخلوط روغن کمپرسور

اگر انواع مختلفی از روغن کمپرسور را با خواص مختلف افزودنی های آنتی اکسیدانی مخلوط کنید، ممکن است تغییرات شیمیایی ایجاد کند، رسوب ایجاد کند، عملکرد روانکاری کمپرسور را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد و حتی تشکیل فیلم روغن را از بین ببرد.

روغن کمپرسور

2. روغن با کیفیت را از خراب شده تشخیص دهید

در تئوری، برای تشخیص اینکه آیا روغن کمپرسور خراب می شود، می توانید یک آزمایش انجام دهید. در عمل نیز می توانید به سادگی از روی رنگ و بوی روغن قضاوت کنید که آیا می توان از روغن سردخانه به طور مداوم استفاده کرد.

اگر روغن کمپرسور خراب شده باشد، رنگ آن تیره تر می شود. روغن را روی کاغذ سفید بریزید، اگر قسمت مرکزی قطره روغن سیاه نباشد به این معنی است که روغن کمپرسور هنوز کیفیت خوبی دارد. اگر نقطه سیاهی در مرکز ریزش روغن وجود داشته باشد، به این معنی است که روغن کمپرسور خراب شده است.

وقتی آب در روغن باشد شفافیت روغن پایین می آید و سبز تیره می شود. این روش شناسایی زمانی که آب و ناخالصی های زیادی در روغن کمپرسور مخلوط می شود به خوبی کار می کند.

با این حال، ارزیابی کیفیت روغن بسیار دقیق ضروری نیست. برای در نظر گرفتن مسئله اقتصادی و اطمینان از عملکرد خوب کمپرسور، تا زمانی که رنگ روغن به وضوح تیره تر است، یا مدت زمان استفاده به زمان تعیین شده تعویض روغن می رسد، باید روغن کمپرسور را بلافاصله تعویض کنید.

روغن کمپرسور

3. نحوه اضافه کردن روغن کمپرسور

هنگامی که کمپرسور برای تعمیر نیاز به جداسازی دارد یا کیفیت روغن کمپرسور ضعیف می شود و نیاز به تعویض دارد، می توانید مراحل زیر را برای انجام کار دنبال کنید.

میل سوپاپ مکش و تخلیه کمپرسور را به سمت بالا بچرخانید تا کمپرسور از سیستم جدا شود. به دلیل خرابی کمپرسور یا کیفیت پایین روغن تبرید، کمپرسور نمی تواند به طور عادی کار کند، بنابراین مبرد موجود در میل لنگ نمی تواند به منطقه پرفشار تخلیه شود.

پلاگین تخلیه روغن موتور را در قسمت پایین میل لنگ ببندید تا روغن کمپرسور و گاز مبرد تخلیه شود. اگر میل لنگ کثیف است، میل لنگ کمپرسور را تمیز کنید.

روغن کمپرسور در میل لنگ تمام شده است و کمپرسور نمی تواند راه اندازی شود و روغن کمپرسور جدید را مکش کند. لازم است یک پمپ خلاء خارجی برای جارو کردن میل لنگ وصل کنید و سپس از فشار خلاء برای مکش روغن کمپرسور استفاده کنید.

شما باید یک لوله پرکننده فلوئور را به یکی از سه شیر شامل سوراخ بای پس شیر مکش، شیر سه طرفه روغن یا شیر مخصوص پرکننده روغن وصل کنید. لوله پرکننده فلوئور نیز به یک شیر سنج تعمیر و نگهداری متصل می شود که از طریق لوله پرکننده فلوئور دیگری به پمپ خلاء متصل می شود.

شیر تعمیر شده را باز کنید و پمپ وکیوم را چند دقیقه روشن کنید. هنگامی که در میل لنگ خلاء است، باید شیر تعمیر شده را ببندید و پمپ وکیوم را خارج کنید. پس از فرو بردن لوله پر از فلوئور در روغن کمپرسور، باید شیر تعمیر شده را باز کنید و روغن یخچال به داخل میل لنگ مکیده می شود.

هنگامی که روغن به حداکثر سطح روغن رسید، باید سوخت گیری را متوقف کنید. لوله پر از فلوئور مورد استفاده برای مکش روغن را به پمپ خلاء وصل کنید. پس از پمپ کردن وکیوم، باید شیر تعمیر شده را ببندید و پمپ وکیوم متوقف می شود.