کم مصرف ترین چیلر چیست؟

در این پست، ما چند مورد از ویژگی‌های چیلر کم مصرف را که باید به دنبال آنها باشید، دو عامل اصلی که باید در نظر بگیرید، و نکته نهایی برای یافتن کارآمدترین چیلر متناسب با بودجه و اهدافتان را ارائه می‌دهیم.

نکته سردچال: کلیه چیلر کاران و مشاغل مرتبط با تجهیزات برودتی می توانند با معرفی کسب و کار خود در سایت  سردچال توسط بازدید کنندگان این سایت که همگی از صاحبان مشاغل، تامین کنندگان و مشتریان هستند بیش تر دیده شوند.

از اینجا می توانید آگهی های چیلر را مشاهده کنید.

چیلر

ویژگی های چیلر کم مصرف که باید به دنبال آنها باشید:

راه های مختلفی برای سفارشی سازی چیلرها برای بهره وری انرژی وجود دارد. ما با ایده هایی برای بهینه سازی اجزای اصلی یک چیلر فرآیندی برای کارایی شروع می کنیم:

اواپراتورها

ارتقاء اواپراتورها برای کاهش تخریب گلیکول می تواند اطمینان بدهد که چیلرها با ظرفیت کامل و حداکثر بازده کار می کنند و به صرفه جویی در انرژی کمک می کند.

کمپرسورها

وقتی صحبت از کمپرسورها می شود، برای به حداقل رساندن و بهینه سازی مصرف انرژی به دنبال ویژگی های زیر باشید:

مدارهای با مبرد متعدد

تخلیه کمپرسور نیمه هرمتیک

کمپرسورهای اسکرول دیجیتال

شیرهای کشویی کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرول VFD )درایو فرکانس متغیر(.

کندانسورها

چیلرهایی که از کندانسور آب خنک استفاده می کنند دارای چند ویژگی کم مصرف مربوط به دریچه ها هستند که ارزش در نظر گرفتن دارند. ابتدا به دنبال شیرهای تنظیم آب باشید تا مصرف آب خنک را به حداقل برسانید. دوم، در مورد شیرهای سه طرفه برای کاهش فشار سر و کاهش انرژی بپرسید. این مراحل می تواند به اطمینان از کارایی بهینه کندانسور شما کمک کند.

شیر های انبساط

در نهایت، انتخاب شیرهای انبساط الکترونیکی (EEVs) می‌تواند به حفظ گرمای فوق‌العاده ثابت در هر شرایط کاری کمک کند و لایه دیگری را به مجموعه گسترده گزینه‌های چیلر صرفه‌جویی در انرژی اضافه کند.

موتورهای فن

بهینه سازی موتورهای فن راه دیگری برای بالا بردن راندمان چیلرهای فرآیند صنعتی است. به دنبال ویژگی های مربوط به بهره وری انرژی مربوط به فن باشید، مانند:

موتورهای فن EC (تعویض الکترونیکی) برای بهره وری الکتریکی، صرفه جویی بیشتر در انرژی و دمای پایدارتر

سیکل فن بهینه شده برای عملکرد بسیار کارآمد

فشار سر شناور برای خنک کردن کارآمد در دمای محیط زیر 35 درجه سانتی گراد

بازیابی حرارت آب گرم

یکی از گزینه‌های بازیابی گرمای کم مصرف برای سیکل آب گرم، بازیابی حرارتی دی‌سوپرهیتر است. این ویژگی کم مصرف در چیلرهای فرآیندی به تولید آب گرم با گرم کردن گازهای تخلیه شده کمپرسور کمک می کند. یک اکونومایزر همچنین می تواند با خنک کردن جریان مبرد مایع و ایجاد خنک کننده اضافی برای کمپرسور، بازیابی آب گرم را بهینه کند.

خنک کننده مایع

یک چیلر را می توان با یک خنک کننده مایع جفت کرد و می توان آن را برای افزایش ضریب بهره وری انرژی کلی سیستم در کاربردهای محیطی کمتر بهینه کرد. این گزینه کم مصرف از هوای محیط برای خنک کردن سیال فرآیند استفاده می کند که به انرژی کمتری نیاز دارد و راندمان چیلر را افزایش می دهد.

پمپ ها

وقتی صحبت از پمپ های چیلر می شود، انتخاب یک درایو فرکانس متغیر (VFD) یکی از بهترین راه ها برای سفارشی کردن یک سیستم چیلر کارآمد است.

چیلر

2  عامل برای تعیین میزان سرمایه گذاری برای کم مصرف کردن چیلر

همه گزینه های کم مصرف که در این پست ذکر شده است می توانند به چیلرهایی با کارایی بالا کمک کنند که می توانند در دراز مدت در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی کنند. با این حال، این تغییرات  حداقل در ابتدا با هزینه هایی همراه هستند. بنابراین، بهترین راه برای تعیین میزان هزینه برای یک چیلر کم مصرف چیست؟

این دو عامل را هنگام ارزیابی راندمان چیلر در نظر بگیرید:

نیاز در مقابل تقاضا – شرکت شما به کدام ویژگی‌های کارآمد انرژی نیاز دارد، و کدام ویژگی‌ها صرفاً زیبا هستند؟ پاسخ به این سوال می تواند بینش های مفیدی برای اولویت بندی گزینه های مختلف ارائه دهد.

صرفه جویی در هزینه های اولیه در مقابل انرژی - همانطور که هزینه های اولیه ارتقاء به یک چیلر کم مصرف را در نظر می گیرید، آن را با میزان انرژی که صرفه جویی می شود مقایسه کنید تا تاثیر مالی آن را بهتر درک کنید.

راندمان چیلر: نتیجه نهایی

بهبود عملکرد چیلرها به این بستگی دارد که کدام – و چند – گزینه برای کم مصرف کردن چیلر را انتخاب کنید. هرچه گزینه های بیشتر باشد، چیلر از نظر انرژی کارآمدتر خواهد بود. برای تعیین پیکربندی ایده آل برای برنامه، بودجه و اهداف صرفه جویی انرژی شرکت خود از تجزیه و تحلیل هزینه-فایده استفاده کنید.