مزایای استفاده از سردخانه برای ذخیره میوه و سبزیجات

بدون سردخانه، بیش‌تر میوه‌ها و سبزیجات بیش از چند روز تازه نخواهد ماند. به محض برداشت محصولات تازه، شروع به خراب شدن می‌کند و باکتری‌های خطرناک شروع به رشد می‌کنند. دمای پایین در واحدهای سردخانه رشد این قارچ‌های بیماریزا را متوقف می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که فساد میوه‌ها و سبزیجات به حداقل می‌رسد. تبرید و انجماد بلاست برای بسیاری از سبزیجات و برخی از میوه‌ها گزینه‌ای محبوب است.

سردخانه میوه

یکی دیگر از مزایای هوشمندانه واحدهای سردخانه این است که بسیار قابل تنظیم هستند، چیزی که هنگام ذخیره میوه‌ها و سبزیجات تازه بسیار مهم است. سطح دما و رطوبت می‌تواند بین تولید بسیار متفاوت باشد، و سفارشی سازی را ضروری می‌کند. سردخانه میوه و سبزیجات نیز در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. از مینی چیلرهایی که برای تهیه غذا و مگا سردخانه‌های ساخته شده برای توزیع کنندگان بزرگ مناسب هستند.

خواه به دنبال تمدید تبرید تجاری خود باشید و یا در نظر دارید که به بازار میوه و سبزیجات منشعب شوید، یک کانتینر قابل حمل ذخیره سازی سرد باعث افزایش عمر محصول در انبار و حمل و نقل می‌شود.

چه نوع سردخانه‌ای برای میوه و سبزیجات مناسب است؟

بیش‌تر سردخانه‌ها بسیار کاربردی  هستند، به این معنی که گزینه‌های زیادی در مورد ذخیره سازی و توزیع میوه و سبزیجات وجود دارد.

یخچال سیار

کانتینرهای یخچال دار

کانتینرهای یخچال دار در اندازه‌های مختلف از 10 فوت تا 45 فوت وجود دارند و دامنه دمایی آنها از 40- درجه سانتی گراد تا 10+ درجه سانتیگراد است. بیش‌تر واحدهای سردخانه سیار هستند و می‌توان از آنها برای حمل و نقل ایمن کالا استفاده کرد. سردخانه های کانتینری مگا همچنین یک گزینه محبوب برای شرکت‌های بزرگتر هستند.

فریزرها و چیلرهای بلاست

برای مشاغلی که به دنبال تهیه و توزیع میوه و سبزیجات منجمد هستند، چیلرهای بلاست منجمد کننده سریع گزینه خوبی هستند. با دمای کم 40- در جه سانتی گراد، می‌توانید انواع میوه‌ها و سبزیجات را منجمد کنید. مینی فریزرهای بلاست نیز برای سرویس دهنده‌های غذا یا مشاغل کوچکتر با فضای کم مناسب هستند.

سردخانه میوه

اتاق‌های سرد

سردخانه‌های درجه A برای استفاده به عنوان مکان‌های بهداشتی برای پردازش مواد غذایی و ذخیره سازی محصولات تازه ایده‌آل هستند. اتاق‌های سرد یک راه حل عالی برای هر شغلی است که به دنبال سردخانه سفارشی و ذخیره سازی محصولات تازه ایده‌آل هستند.

بهترین روش‌ها برای نگهداری میوه و سبزیجات

همان طور که می‌دانید، ذخیره میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند یک کار پیچیده باشد، به همین دلیل رعایت بهترین روش‌های ذخیره سازی سرد برای ماندگاری و کیفیت میوه و سبزیجات ضروری است.

میوه و سبزیجات همیشه باید جداگانه نگهداری شوند.

بیش‌تر میوه‌ها هنگامی که شروع به رسیدن می‌کنند هورمونی به نام اتیلن تولید می‌کنند و این باعث تغییر بافت، رنگ و طعم در تولید می‌شود. متأسفانه، میوه‌های تولید کننده اتیلن نیز بر کلیه محصولات اطراف تأثیر می‌گذارند و روند رسیدن را تسریع می‌کنند. اگر میوه‌ها در کنار سبزیجات ذخیره شوند، خطر تسریع در روند پیری محصول و در نتیجه هدر رفتن غذا وجود دارد.

به روش‌های خوب دخیره سازی پایبند باشید

از ذخیره بیش‌ از حد واحد سردخانه خود بیش از ظرفیت آن خودداری کنید. زیرا این امر باعث افزایش دمای داخلی و افزایش سرعت خراب شدن محصول می‌شود. همچنین باید از پالت‌های  کاملاًبسته بندی شده خودداری شود، زیرا ممکن است خرد شدن باعث رشد باکتری شود. میوه و سبزیجات خود را طوری بسته بندی کنید تا فضای کافی برای جریان آزادانه هوای خنک فن وجود داشته باشد.

تاریخچه محصولات خود را بدانید

توزیع کنندگان باید تاریخچه میوه و سبزیجات تازه را بدانند تا بهترین تصمیم را در مورد شرایط ذخیره سازی سرد و حمل و نقل بگیرند. این شامل عواملی مانند بلوغ محصول، تهیه کالاهای قبلی، بازرسی کیفیت قبلی و درجه بندی محصولات است.