SardchalStore SardchalStore

عیب یابی مشکلات معمول و عمومی سردخانه

از آنجایی که سردخانه معمولاً برای ذخیره‌سازی مقادیر زیادی از محصولات یا کالاهایی که به دمای پایین نیاز دارند استفاده می‌شود، مهم است که آن را در شکل خود نگه دارید تا عملکرد روان و جلوگیری از مشکلات داشته باشید. در زیر لیستی از رایج ترین مشکلات سردخانه که ممکن است با آن مواجه شوید آمده است. چه چیزی باعث آنها می شود و چرا و چگونه بهترین آنها را حل کنید.

نکته سردچال: تعمیرکاران سردخانه و همه ی کسب و کارهای مرتبط با سردخانه می توانند با عضویت در باشگاه مشتریان به خانواده بزرگ سردچال بپیوندند و از این طریق بیشتر دیده شوند. سردچال پلتفرم معرفی کسب و کار، فروش آنلاین کالا و خدمات و ثبت آگهی شماست.

تقطیر روی دیوارها

تشکیل قطرات آب روی دیوارها زمانی اتفاق می‌افتند که سطوح داخلی سردتر از هوای اتاق باشد. این مشکل را با گرم کردن سطوح دیوار از طریق نصب عایق بیشتر حل کنید. راه حل های دیگر عبارتند از بیش تر یا بهتر کردن جریان هوای داخل سردخانه.

تقطیر

دیوارهای کپک زده

سطوح ناپایدار رطوبت همراه با دماهای سطحی متفاوت برای رشد کپک کاتالیزوری هستند. رشد کپک‌ها مشکلی رایج در سردخانه ها است، اما می‌توانید با اطمینان از خشک، تمیز و ضدعفونی بودن اتاق‌های سردخانه آن را برطرف کنید.کپک ‌ها احتمالاً با گذشت زمان دوباره رشد می‌کنند، بنابراین جدای از تمیز کردن، با نصب عایق کافی برای جلوگیری از تراکم، از بروز مجدد آن جلوگیری کنید.

دیوارهای پوسیده

عدم وجود مانع بخار یا نصب اشتباهی می تواند دلیل پوسیدگی دیوارهای انبار سردخانه شما باشد. نفوذ رطوبت به روکش چوب نیز یکی دیگر از دلایلی است که باید از آن آگاه بود. این مشکل را با استفاده از نوع دیگری از مواد برای عایق حل کنید یا سعی کنید دوباره عایق بندی کنید. از آنجایی که استفاده از مانع بخار همیشه قابل اعتماد نیست، یافتن راه هایی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل بهترین راه حل شما خواهد بود.

چکه ی سقف

یکی دیگر از دلایل گم شدن یا نصب ناکافی مانع بخار، چکه کردن سقف است. همچنین می تواند ناشی از عایق کاری و تهویه ضعیف باشد. از آنجایی که فقدان عایق و مانع بخار از دلایل رایج این مشکل هستند، ساده ترین راه حل، تامین عایق کافی و همچنین قرار دادن مانع بخار با توجه به جهت حرکت فشار بخار است.

دمای سردخانه

مشکلات دمای هوا

  • تغییرات دما در حین ذخیره سازی - این ممکن است به دلیل قرارگیری نامناسب یا غیر حساس بودن ترموستات ها و کیفیت پایین باشد که در نتیجه دمای متوسط ​​اتاق را درک نمی کنند. کویل های اواپراتور با اختلاف دمای زیاد نیز عاملی برای تغییرات دما و همچنین جریان نوسان دار هوا هستند.

با نصب صحیح ترموستات ها یا استفاده از ترموستات های با کیفیت این مشکل را حل کنید. با چیدمان مجدد مخازن ذخیره‌سازی یا جابه‌جایی سریع کویل‌های اواپراتور یا نصب فن‌ها یا لوله‌های هوای اضافی، جریان هوا را بیشتر کنید.

  • دمای گرمتر یا سردتر از دمای ترجیحی در طول ذخیره سازی - ممکن است یک بار دیگر به دلیل ترموستات های بی کیفیت باشد. با این حال، عایق بندی ناکافی در تابستان و همچنین تهویه ضعیف اتاق زیر شیروانی و سرد نشدن کافی باعث می شود هوای داخل گرمتر یا سردتر شود.

راه حل های عملی شامل استفاده از ترموستات با کیفیت و نصب صحیح آنها می باشد. برای ظرفیت خنک کنندگی بیشتر، خنک کننده بیشتری نصب کنید. نصب لوله های هوا و همچنین افزایش ظرفیت فن یا داشتن فن های اضافی نیز بسته به مشکلی که باید حل کنید انجام می شود.

  • دمای هوای داخلی نوسان دارد – عمدتاً ناشی از ظرفیت ذخیره سازی ناکافی است که منجر به نوسان جریان هوا و اتصال کوتاه هوا به کویل های اواپراتور می شود.

بهترین راه حل برای این کار استفاده از یک مولد دود برای مکان یابی نقاط مرده هوا و بررسی اتصال کوتاه احتمالی هوا خواهد بود. نصب لوله های هوا، فن های اضافی، و تنظیم مجدد اتاق های ذخیره سازی نیز راه حل های قابل قبولی هستند که باید دنبال شوند.

سردخانه مواد غذایی

انتشار بوی بد

گازهایی مانند دی اکسید کربن و اتیلن معمولاً از محصولات پوسیده منتشر می شوند. این گازها در مقادیر بیش از حد می توانند باعث بوی بد اتاق های سردخانه شوند و برای تهویه مناسب نیاز به استفاده از یک اگزوز فن کوچک دارند. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که به دنبال یک محصول پوسیده بگردید و بلافاصله آن را دور بریزید تا اتاق سرد خود را از بوی بد خلاص کنید.