تعرفه نگهداری کالا در سردخانه در سال 1402

اکثر محصولات غذایی را نمى توان در تمام مدت سال به صورت تازه نگهداری نمود یا بنا به موقعیت جغرافیایی امکان تولید بعضی از مواد غذایی محدود می باشد؛ با درنظر گرفتن چنین موضوعی می بایست کالای سردخانه ای را به شکلی نگهدارى کرد تا در شرایط مورد نیاز استفاده شوند. هرساله به علت تغییر شرایط سردخانه داری، حق الحفاظ یا همان تعرفه نگهداری کالا در سردخانه تغییر می کند. علاوه براین  باید بدانید که نگهداری کالا در سردخانه یکی از منابع اصلی درآمدزایی سردخانه ها به حساب می آید بنابراین دانستن تعرفه نگهداری کالا در سردخانه در هر سال امری ضروری می باشد.در ادامه این پست به شرح مواردی که در قیمت گذاری تعرفه نگهداری کالا دخیل است و تعرفه نگهداری کالا در سردخانه در سال 1402 می پردازیم.

چرا استفاده از سردخانه برای نگهداری کالا ضروری می باشد؟

همانطور که از نام سردخانه پیداست دما، رطوبت و برودت این محیط به شکلی تنظیم شده که متناسب برای نگهداری هر نوع کالایی (محصولاتی مانند گوشت مرغ سبزیجات میوه جات و ...) باشد و از فساد و خرابی آنها جلوگیری نماید. همانطور که می دانید امروزه انبارهای سردخانه به دو دسته زیر صفر و بالای صفر تقسیم می شوند؛ پس از آنکه نوع سردخانه بر اساس نوع کالا انتخاب گردید حال زمان آن می‌رسد که محصولات وارد شده داخل قفسه های سردخانه چیده شوند. کرایه سردخانه برای نگهداری کالا از جهات مختلفی ضروری می باشد که حفظ سلامت تازگی محصول، بهداشت و کیفیت و جلوگیری از فساد، از مهم ترین دلایل نگهداری کالا در سردخانه می باشد.

تعرفه نگهداری کالا در سردخانه در سال 1402

تعرفه نگهداری کالا در سردخانه

اصول کار سردخانه ها بر امانت داری می باشد و سردخانه ها مانند بانک ها که حافظ پول مشتریان خود می باشند، از کالاهای سپرده شده نگهداری می کنند. سردخانه داران بابت نگهداری کالاهای سپرده شده حق الحفاظی از سوی مشتریان دریافت می کنند که با عنوان اجاره یا کرایه سردخانه نامیده می شود. مهم ترین بخش نگهداری کالا در سردخانه مربوط به حفظ برودت متناسب هر محصول می باشد. واضحا خدماتی نظیر نگهداری کالا، چیدمان کالا در قفسه ها، کنترل موجودی و حفظ بهداشت و سلامت و سرویس های دیگر هزینه های سنگینی به همراه دارند و هر سردخانه ای بر اساس روش های مدیریتی خود عهده دار این مهم بود و در صورت رعایت نکردن هر یک از موارد مربوط به نگهداری کالا، خسارت پرداخت می نماید. هرچند که این تعرفه‌ها هزینه های سنگینی به همراه دارند، اما باید بدانید این هزینه می‌تواند از وارد شدن خسارت به محصولات غذایی و غیر غذایی که توسط شما تولید شده جلوگیری کند. بنابراین با انتخاب سردخانه متناسب با نوع کالایی که دارید در بلند مدت از سرمایه خود محافظت می نمایید. هر ساله تعرفه حق الحفاظ نگهداری کالا در سردخانه از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام می گردد.
در حال حاضر تعرفه حق الحفاظ نگهداری کالا در سردخانه در سال 1402 اعلام نشده است؛ بلافاصله پس از اعلام، تعرفه نگهداری کالا در سال 1402 در این پست قرار داده می شود...

آگاهی از تعرفه نگهداری کالا در سردخانه چه کمکی می کند؟

تعرفه نگهداری کالا سردخانه ها یکی از فاکتورهای ضروری می باشد که تولید کنندگان و کشاورزان، به دنبال دانستن این نرخ می باشند. برای اکثریت کیفیت نگهداری کالا در سردخانه شاید از تعرفه و قیمت نگهداری و انبار محصولات سردخانه ای، اهمیت بیشتری دارد، اما با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی حاکم بر جامعه، هر فروشنده یا تولید کننده ای می خواهد که با قیمت تمام شده کاملا اقتصادی تری و سود بیشتر، نگهداری محصولات خود را به انجام رسانده باشد.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...