غذاهای آماده وIQF می توانند جایگزینی برای غذای تازه باشد؟

عبارت "تازه، نه منجمد" اغلب در تبلیغات به عنوان نشانه ای از مواد غذایی با کیفیت بالا استفاده می شود، اما آیا می دانستید که همه غذاهای منجمد یکسان ساخته نمی شوند؟ از روش های نگهداری که برای تهیه بهترین و تازه ترین وعده های غذایی استفاده می شود شگفت زده خواهید شد.

غذاهای آماده و IQF محصولات منجمد را به سطح باکیفیت بالاتری می برند. بنابراین، IQF به چه معناست و چگونه یک جایگزین برای غذای تازه می تواند بهتر از همتای خود باشد؟

غذاهای آماده وIQF  

برای درک فرآیند IQF، تفاوت و برخی از مزایای باورنکردنی و شگفت‌انگیز IQF محصولات منجمد، تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

IQF چیست؟

IQF مخفف individual quick freezing (انجماد سریع منحصر به فرد) است. هم فرآیند و هم نتیجه با محصولی که در روش انجماد سنتی به دست می آید متفاوت است.

این فرآیند، که اغلب به عنوان flash freezing (انجماد لحظه ای) شناخته می‌شود، شامل دماهای زیر صفر است و فرآیندی سریع است که یکپارچگی تازگی فعلی را حفظ می‌کند.

IQF

بنابراین، نتیجه برتر چیست؟ هر تکه غذا به جای فله ای به طور جداگانه نگهداری می شود. این امر بسیاری از مزایای ارزشمند را ارائه می دهد که در زیر مورد بحث قرار می گیرد.

به یک کیسه معمولی سبزیجات یخ زده در یک بسته بزرگ فکر کنید. اکنون فکر کنید که هر تکه غذا با رشد محدود کریستال های یخ آزادانه حرکت کند و به مصرف کننده کنترل کامل و سهولت استفاده را بدهد.

غذاهای رایجی که از این روش استفاده می کنند میوه ها، سبزیجات، ماهی و مرغ هستند.

مزایای IQF چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایای میوه‌ها و سبزیجات IQF این است که می‌توان و باید آنها را تازه تلقی کرد. از آنجایی که در این روش غذا بسیار سریع منجمد می شود، طراوت بهینه بدون ایجاد اختلال در ارزش غذایی حفظ می شود.

باور کنید یا نه، سبزیجات IQF و میوه های IQF به دلیل فرآیند IQF دارای مزایای تغذیه ای یکسانی هستند، بنابراین لازم نیست نگران کاهش کیفیت باشید. با توجه به این نکته، هیچ ماده نگهدارنده ای نیز در این فرآیند دخیل نیست. اکنون می توانید واضح تر ببینید که چرا برای استفاده به عنوان مواد تازه قابل قبول و تشویق است.

وقتی صحبت از ضایعات می شود، همه تلاش می کنند تا ضایعات را کاهش دهند و در هزینه ها صرفه جویی کنند، و این همان چیزی است که IQF فراهم می کند. نگران فاسد شدن محصولات تازه نباشید.

اهمیت پایداری در سراسر صنعت خدمات غذایی، به ویژه در میان عدم اطمینان در طول همه گیری، در حال افزایش است. استفاده از غذاهای IQF روشی کمتر شناخته شده برای افزایش پایداری است. اکنون می توانید ببینید که تهیه غذاها و مواد اولیه باکیفیت و تازه به معنای افزایش خطر فساد و ضایعات نیست، همچنین استفاده از مواد منجمد به معنای راحتی خالص و کاهش کیفیت نیست.