SardchalStore SardchalStore

چگونه می توان در طول تابستان فضای سردخانه را سرد نگه داشت؟

تابستان چالش برانگیزترین فصل برای سرد نگه داشتن سردخانه است. هوای گرم می تواند از اوایل سال شروع می شود و تا پاییز ادامه می یابد. وقتی دمای محیط شروع به افزایش می کند، مشکلات شروع می شوند.

چرا دمای بالا برای یخچال ها و سردخانه ها بسیار مشکل ساز است؟

هرچه یخچال شما در برابر گرما کار کند، جریان برق و مایع بیش تر می شود و خطر خرابی ناگهانی نیز بیش تر می شود. بسیاری از واحدهای سردخانه برای یک محدوده دمایی تنظیم شده ساخته شده اند؛ وقتی از این مقدار بیش تر شود یعنی ماشین آلات مشکل دارند.

سردخانه

شما حتی اگر دستگاه کاملاً خراب نشود، خطر عملکرد پایین تر نیز سردخانه یا یخچال شما را تهدید می کند. رفت و آمد در اتاق های سرد می تواند هوای گرم را وارد محیط کرده، با افزایش دمای داخلی، عملکرد آنها را کاهش می دهد، مواد را یخ زدایی می کند و مواد حساس ممکن است فاسد شوند.

نوسانات ناگهانی هم  می تواند برای سیستم های برودتی مضر باشد. با افزایش مداوم دما، یونیت های تبرید (واحدهای خنک کننده) و مبدل های حرارتی برای کنار آمدن با این شرایط باید عملکرد بهتری داشته باشند. در نهایت کندانسورها به بیش از حد رانش می رسند. اگر درب، لوله کشی و عایق بندی درستی برای واحد وجود نداشته باشد سیستم خنک کننده باز هم بیش تر آسیب خواهد دید.

چگونه می توان فضای سردخانه را در تمام فصول سال سرد نگه داشت؟

مهم ترین عامل در سرد، بسته و کارآمد نگه داشتن سردخانه، عایق بندی مناسب است. اگر موانع انتقال حرارت بسیار خوبی در محل خود داشته باشید، موتورها و پمپ های سرد کننده منطقه سرد در برابر درجه حرارت بالاتر و نوسانات دما بسیار مقاوم تر می شوند.

سردخانه

- اگر نوع دسترسی یا درهای اصلی شما مناسب نباشد، خطر ورود و خروج هوا وجود دارد. مکان ها تبادل هوای سرد و گرم می توانند عملکرد کندانسور را ضعیف کرده و د باعث ایجاد مشکل یخ زدگی می شود. فرار مداوم از سرما باعث ایجاد فشار بیش تر در تنظیم کننده دما و چرخه می شود.

- از درب های عایق بندی شده، اتوماتیک و به اندازه کافی سنگین استفاده کنید تا در برابر تغییرات دما در خارج مقاومت کنند.

- همچنین باید اطمینان حاصل کنید که از پانل های عایق حرارت مناسبی برای جلوگیری از تبادل دما و خروج هوای سرد از سردخانه استفاده می کنید. تابستان ها در سراسر جهان غیر قابل پیش بینی می شوند و ماشین آلات و پانل های قدیمی ممکن است نتوانند در برابر تغییرات سریع دما تاب بیاورند.

- پانل های قدیمی نیز ممکن است فرسوده شوند. اتلاف حرارت منجر به کار بیش تر موتورخانه می شود. در نتیجه باعث اتلاف انرژی و افزایش هزینه می گردد. بررسی و نظارت منظم می تواند زمان نیاز به تعمیرات و تعویض را  مشخص کند.

- پانل های حرارتی کارآمد می توانند به مقابله با نفوذ گرما کمک کنند. برای محافظت از محتویات، اطمینان حاصل کنید که واحد شما کاملاً توسط عایق محصور شده است.

سردخانه

- اگر عملکرد مطلوب مطابق گذشته ندارند، می توانید فضای موجود را با سقف های کاذب و عایق دولایه مرتب کنید.

- ثابت نگه داشتن دمای داخلی، به جای اینکه کاملاً سرد باشد، معمولاً برای ذخیره سازی طولانی مدت در سرما بهتر است و استرس کمتری به دستگاه خنک کننده وارد می شود.

- سعی کنید مدت زمانی را که درهای اتاق سرد در معرض هوای بیرون هستند را کاهش دهید و واحد های برودتی خود را به دور از گرمای خارجی قرار دهید.