بهبود کنترل دمای انبار با درب های سرعت بالا

درب های سرعت بالا در کنترل دمای انبار و کارخانه ها بسیار موثر و کارآمد هستند.در ادامه این پست به تاثیر و عملکرد درب های پرسرعت در کار خانه تولید چمن مصنوعی  می پردازیم.باما همراه باشید.فرآیند تولید چمن مصنوعی به دمای گرم ثابت در کارخانه متکی است تا زمان خنک شدن و آماده سازی مناسب را فراهم کند. چمن به صورت رول ساخته می شود، بسیار شبیه فرش، اگرچه بسیار قوی تر و سخت تر است. با استفاده از چسب لاتکس، آن را به آرامی از یک اجاق بزرگ (فکر کنید یک اجاق پیتزای غول پیکر) کشیده می شود. وقتی رول‌های چمن از فر خارج شدند، آن‌ها را قرار می دهند تا چسب در دمای گرم به آرامی سفت شود.درب های غلتکی سنتی باعث ایجاد سردرد های شدیدی برای کارکنان این کارخانه می شد زیرا آنها سعی می کردند درجه حرارت ثابت را در انبار حفظ کنند.

درب غلتکی قدیمی باعث مشکلات ایمنی و کارایی می شود

 در کارخانه تولید چمن مصنوعی 5در5متری انبار انبار به عنوان یک گذرگاه مشترک برای لیفتراک ها استفاده می شد که تا 50 یا 60 بار در روز باز و بسته می شود . این به این معنی بود که درب را نمی‌توان به سادگی در تمام روز بسته نگه داشت و هر بار که در باز می‌شدهوای سرد به داخل محیط انبار نفوذ می کرد.بدتر از آن، این درب غلتکی قدیمی خودکار نبود و هر بار یک یا دو دقیقه کامل باز و بسته می‌شد. راننده لیفتراک مجبور شد وسیله نقلیه خود را ترک کند تا دکمه باز کردن را بزند و سپس منتظر بماند تا درب به زحمت باز شود!علاوه بر این، هیچ یک از ویژگی های ایمنی امروزی در درب غلتکی قدیمی نصب نشده بود. اگر شخص یا شیئی تصادفا زمانی که درب تا نصفه بسته شده بود با درب برخورد می کرد، درب متوقف نمی شد و به بسته شدن ادامه می داد.  واضح است که برای بهبود کارایی در انبار این کارخانه به سبک جدیدی از درب نیاز بود.

بهبود عملکرد و کارایی انبار این کارخانه به لطف نصب درب پرسرعت

این کارخانه پس از بررسی مشکلاتی که درب غلطکی قدیمی ایجاد میکرد ،یک درب پرسرعت جدید با سرعت 5/1 متر بر ثانیه برای انبار خود نصب کرد و مشخص شد که درب های پرسرعت راهکار بسیار ایده آلی برای حفظ دمای محیط انبار هستند.نگرانی های ایمنی و نگهداری کالا نیز مورد توجه قرار گرفت. یک سیستم چراغ راهنمایی LED به بهبود ایمنی و دید از طریق درب کمک کرد و از تصادفات و برخورد برای رانندگان لیفتراک و عابران پیاده جلوگیری کرد.لبه نرم پره پایین درب سرعت در مقاومت در برابر ضربه و سیستم جا به جایی تصادف بسیار سودمند است.در صورتی که پرده درب با لیفتراک برخورد کنند درب به صورت اتوماتیک باز خواهد شد.پس از نصب درب پرسرعت در این کارخانه،مدیر و کارگران این انبار اعلام کردند که تاثیر قابل توجهی بر حفظ دمای محیط انبار داشته است.

مدیر انبار این کارخانه همچنین اعلام کرد:فکر می کنیم که بیشترین مزیت را در زمستان خواهیم دید،زمانی که دمای سردر تر به سختی از کارخانه خارج می شود.اما با وجود اینکه هنوز تابستان است،در حال حاضر آمار ها نشان می دهند اکنون می توانیم فرایند های کارخانه را با سرعت بیشتری پیش ببریم.نصب درب پرسرعت به جای درب غلطکی قدیمی در این کارخانه در نهایت بهره وری را افزایش می دهد و هزینه کلی تولید را به طور قابل توجی کاهش می دهد.او گفت:با زمان سریع باز شدن درب های پرسرعت،متوجه شدیم که زمان های خشک شدن چمن سازگار تر است و عمل آوری قابل پیش بینی تری است.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...