نشانه‌های مهم مبنی بر اینکه زمان تعویض کمپرسور فرا رسیده است

بدون کمپرسور، هیچ سیستم تهویه "مطبوع" وجود نخواهد داشت. کارکمپرسور این است که سیستم را تحت فشار قرار دهد و باعث شود مبرد  در شرایط خوب کار کند. با این حال، سیستم تهویه مطبوع نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعویض به موقع قطعات کمپرسور  دارند تا بتوانند در طی سال ها عملکرد بهینه داشته باشند.فرسودگی پی در پی  می تواند باعث ازکار افتادن سریع  کمپرسور شما شود، به همین دلیل است که باید تشخیص دهید که زمان تعویض یا تعمیر فرا رسیده است یا  خیردر زیر علائم مهمی وجود دارد که نشان می دهد باید کمپرسور یا قطعات آن را تغییر دهید:

1. صداهای بلند

بدون شک سر و صدا بارزترین علامت خرابی کمپرسور است. کمپرسور از چندین جزء داخلی ساخته شده است که در صورت شکستن هر یک از این اجزاء، احتمالاً صداهای بلندی ایجاد می شود.

جدای از آن، این صداهای آزار دهنده نیز می توانند در هنگام از کار افتادن یاتاقان ها،داخل کمپرسور باعث سایش قطعات بهم شود.

به دلیل نحوه مونتاژ این کمپرسورها، خرید یک کمپرسور به صرفه تر از تعمیر قطعات آن است.حتی اگر می خواهید تعمیری انجام دهید، همیشه از یک متخصص کمک بگیرید که به قطعات کمپرسور اشنایی داشته باشد.

2. دمای بالاتر از حد معمول

دمای بالاتر از حد معمول یکی از نشانه های بارز خرابی کمپرسور است. اگر سیستم تهویه مطبوع شما دیگر مانند گذشته کار نمیکند ، به احتمال زیاد کمپرسور شما مشکل دارد.

این علامت به راحتی قابل مشاهده است زیرا با وجود تنظیمات دمای پایین تر احساس گرما می کنید.

3. کاهش جریان هوا

یکی دیگر از شاخص های که نشان میدهد زمان تعویض قطعات کمپرسور میباشد، کاهش جریان هوا است. در چنین حالتی، ممکن است متوجه کاهش جریان هوا از دریچه ها شوید.

این امکان وجود دارد که شما صدای کار کردن سیستم تهویه مطبوع خود را بشنوید اما همچنان متوجه کاهش جریان هوا یا عدم وجود جریان هوا شوید. برای تأیید شک خود، با یک متخصص سیستم تهویه مطبوع تماس بگیرید.

4. موتور سوخته

یک موتور سوخته معمولاً کل سیستم تهویه را آلوده می کند. یک متخصص سیستم تهویه مطبوع از یک روش تمیز کردن طولانی برای حذف هر گونه رطوبت یا اسید در سیستم استفاده می کند. برای از بین بردن اسید/رطوبت اضافی ممکن است مجبور شوید خشک کن های فیلتر خطی را جایگزین کنید.

اگر مشکل برطرف نشد، باید کمپرسور را به طور کامل تعویض کنید.

5. نشت رطوبت

اگر کویل ها کثیف باشند یا گرفتگی داشته باشند، می تواند باعث نشت آب شود. هنگامی که کمپرسور خراب شده است، حتی ممکن است مایع مبرد نیز نشت کند. در صورت تماس با مبرد نشت شده، خطراتی برای سلامتی به شکل سوزش چشم، حالت تهوع، سردرد یا سرفه ایجاد می کند.

به همین دلیل است که نشت مبرد باید فورا مورد رسیدگی قرار گیرد و برطرف برگردد . عدم انجام این کار می تواند منجر به خرابی کامل کمپرسور شود.

پیدا کردن علت اصلی خرابی کمپرسور به شما کمک می کند تا زمان مناسب برای تعویض قطعات کمپرسور  خود را تعیین کنید.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...