قفل های هوا ابعاد اضافی به اسکله های بارگیری می بخشند

قفل‌های هوا در جاهایی که کالاهای مورد استفاده مانند مواد غذایی، داروها، تجهیزات پزشکی، مواد شیمیایی خطرناک یا مخاطرات زیستی هستند، محبوب هستند.قفل هوای اسکله بارگیری به اندازه کافی بزرگ است که یک کامیون باربری را در خود جای دهد و در دو طرف آن یک درب بزرگ با سرعت بالا دارد. در بیرونی باز می شود و کامیون به عقب می رود. پس از بسته شدن درب بیرونی، درب داخلی باز می شود تا بارگیری و تخلیه شروع شود. هدف، ایجاد بهترین آب بندی ممکن بین هوای بیرون و محیط داخلی محل بارگیری و ساختمانی است که در آن خدمت می کند. در ادامه به مزیت های استفاده از این قفل هوا می پردازیم.

 مزیت های قفل هوا

فضای داخلی سالن یا انبار تولید همیشه از محیط بیرون محافظت می شود. اتلاف هوای گرم یا خنک شده در فضای باز به حداقل می رسد و سطح بالایی از امنیت زیستی فراهم می شود.قفل هوای اسکله مزایای دیگری دارد  به عنوان مثال، آن ها به عنوان یک لایه اضافی بازدارنده امنیتی نیز عمل می کنند نشان می دهند، و بنابراین می توانند در ضرابخانه ها و خزانه ها نصب شوند، جایی که اقلام با ارزش بالا نگهداری می شوند. علاوه بر این، تاخیر طبیعی در ورود به این معنی است که دوربین های مداربسته نصب شده در قفل هوا در شناسایی افراد مزاحم و افراد غیر مجاز بسیار موثر است.قفل های هوایی همچنین در مواردی که کالاهای مورد استفاده شامل مواد غذایی، داروها، تجهیزات پزشکی، مواد شیمیایی خطرناک یا مخاطرات زیستی هستند، بسیار محبوب هستند. به طور مشابه، آنها اغلب در کشورهایی یافت می شوند که بسیار گرم یا بسیار سرد هستند و فضای داخلی ساختمان ها دارای تهویه مطبوع هستند.

گاهی اوقات بین درب های قفل هوا و درب های قفل شده سردرگمی وجود دارد و بسیاری از افراد تصور می کنند که آنها یکسان هستند. در یک قفل هوا، دو درب به طور خودکار با هم کار می کنند: درب اول پشت وسیله نقلیه بسته می شود و هنگامی که به حد پایینی خود رسید، به طور خودکار سیگنال باز شدن درب دوم را ارسال می کند. کنترل‌های درب‌ها به صورت الکترونیکی متصل می‌شوند و اجازه می‌دهند تنها یک در در هر زمان معین باز شود. کنترل‌های فعال‌سازی در داخل قفل هوا مورد نیاز است، که پس از بسته شدن درب اول، ماموران آن را فعال می‌کنند.به طور کلی، محفظه های بارگیری دارای قفل هوا شامل یک درب فرار  از آتش اختصاصی برای پرسنل است، اگرچه معمولاً توصیه می شود که قفل هوا به عنوان مسیر خروج اضطراری تعیین نشود. با این حال، برای ایمن بودن، درب های پرسرعت قفل هوا می‌توانند دارای سیستم‌های بازدارنده دستی یا واحدهای پشتیبان باتری برای کمک به فرار باشند.قفل‌های هوایی خدمات بسیار مفیدی را برای عملیات بارگیری کالا  ارائه می‌دهند و معمولاً سرمایه‌گذاری مناسبی در درازمدت نشان می‌دهند.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...