8 علت و راه حل رایج برای نشت آب در چیلر

لازمه عملکرد عادی چیلر این است که چرخه آب، چرخه مبرد و سیستم کنترل الکترونیکی باید در حالت عادی نگه داشته شوند. اگر از یک طرف مشکلی وجود داشته باشد، چیلر به طور غیر عادی کار می کند و تولید را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر چیلر نشتی آب داشته باشد، معمولاً در لوله آب رخ می دهد و اتصال لوله آب، راه حل اولیه برای عملکرد عادی چیلر است.

نکته سردچال: کسب و کارهایی که در باشگاه مشتریان سردچال عضو می شوند  می توانند از امکانات این سایت از جمله ثبت آگهی، پست و فروش آنلاین بدون کارمزد کالا و خدمات بهره مند شوند با معرفی کسب و کار خود در سردچال بیش تر دیده می شوید.

تعمیر لوله چیلر

بیایید نگاهی به علل و راه حل های نشت آب در چیلر بیاندازیم.

سیستم گردش آب چیلر از لوله ورودی آب، اواپراتور، لوله خروجی آب، مخزن آب، پمپ آب سرد، پمپ آب خنک کننده، کندانسور، لوله ها و شیر ها در هر اتصال تشکیل شده است. در صورت عدم نشتی آب، این قطعات اساساً ضروری هستند. بیایید نشت آب چیلر را بررسی کنیم.

1. نشت آب در ورودی و خروجی چیلر معمولاً به دلیل شل شدن یا شکستگی پیچ ها در محل اتصال است که قابل تعمیر یا تعویض است.

2. نشت آب در پوسته اواپراتور چیلر. بررسی کنید که آیا تراوش آب در محل جوش پوسته اواپراتور وجود دارد یا خیر و در صورت وجود آن را با جوش تعمیر کنید.

3. آب در شیر شناور چیلر نشت می کند. شیر شناور باز و بسته شدن شیر ورودی را با توجه به شناوری آن کنترل می کند. راه حل این است که موقعیت شیر ​​توپ را بررسی و تنظیم کنید. اگر آسیب دیده باشد باید تعویض و تعمیر شود.

4. نشت آب از سوراخ شدن کندانسور داخل چیلر اتفاق می افتد. راه حل این است که نقطه عیب را پیدا کنید و آن را تعمیر کنید.

5. آب خنک کننده در حین کار به دلیل پر شدن بیش از حد مخزن آب چیلر دچار نوسان و نشتی می شود. راه حل کاهش سطح آب در مخزن آب است.

6. مخزن آب چیلر نشتی دارد که ممکن است ناشی از خوردگی محل جوشکاری مخزن آب باشد که نیاز به جوشکاری و تعمیر مجدد دارد.

7. نشتی آب در پمپ آب چیلر اتفاق می افتد. به طور کلی، مهر و موم شفت در پمپ آب به خوبی متصل یا آسیب دیده نیست، فقط مهر و موم شفت پمپ آب را جایگزین کنید.

8. کج شدن طولانی مدت چیلر باعث ایجاد نیروی ناهموار در شیر و خط لوله چیلر، شکستگی و نشت آب می شود. چیلر باید طبق مشخصات به صورت افقی قرار گیرد.

چیلر

اگر چیلر آب کمی نشتی داشت، باید به دنبال نقطه نشتی دستگاه در امتداد مسیر آب باشید. اگر چیلر آب روی سیستم خنک کننده آبی نشتی داشته باشد باعث جریان ناکافی آب، هشدار فشار قوی کمپرسور و سایر ایرادات می شود. اگر نشت آب به موقع کنترل نشود، همچنین باعث تجمع آب در پایین چیلر، خوردگی پوسته دستگاه و ایجاد خطرات ایمنی احتمالی برای قطعات الکتریکی واحد می شود. بنابراین پس از مشخص شدن نشتی آب چیلر باید به آن توجه شود.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...