SardchalStore SardchalStore

یک لیفتراک در ساعت چقدر دیزل مصرف می کند؟

سوال رایج بسیاری از دارندگان لیفتراک بالقوه این است که یک واحد در هر ساعت کارکرد چقدر سوخت دیزل مصرف می کند؟تولیدکنندگان لیفتراک خودرو، عملکرد واحد را آزمایش می‌کنند و تخمین‌های هدایت‌شده‌ای از مصرف سوخت ارائه می‌دهند، با این حال تعدادی از عوامل ممکن است بر مصرف لیفتراک در طول کار تأثیر بگذارند. این پست به طور خلاصه برخی از عوامل رایج را که باید در محاسبه مصرف سوخت لیفتراک در نظر گرفته شوند، بررسی می کند.

لیفتراک دیزلی

عواملی که ممکن است بر مصرف سوخت دیزل لیفتراک تأثیر بگذارد

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر مصرف سوخت لیفتراک تأثیر بگذارد. چهار عامل اصلی در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

1- اندازه و وزن بارها

اندازه و وزن بارهایی که بلند می شوند ممکن است تأثیر قابل توجهی بر میزان سوخت مصرفی لیفتراک در حین کار داشته باشد.

به طور کلی یک لیفتراک سوخت بیشتری مصرف می کند تا بتواند بارهای سنگین تر یا مسافت های بالاتر را بلند کند زیرا انرژی مورد نیاز برای بالابر بیشتر است.

2- مسافت های سفر

لیفتراک هایی که باید مسافت های طولانی را در حالی که بار کامل دارند طی کنند، به دلیل طولانی شدن سفر، احتمالاً سوخت بیشتری مصرف می کنند.

برای کاهش مصرف سوخت، توصیه می‌شود که یک بررسی محلی برای بهینه‌سازی مکان‌های حمل و نقل و همچنین مسیرهای سفر در داخل تأسیسات انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها به طور غیر ضروری طولانی نیستند و مسافت کلی را که لیفتراک برای طی کردن نیاز دارد کاهش می‌دهد.

لیفتراک

3- رفتار اپراتور

روشی که یک اپراتور لیفتراک را هدایت می کند می تواند بر مصرف سوخت آن تأثیر زیادی بگذارد. در طول آموزش، به اپراتورها توصیه می شود که بهترین عملکرد را برای یافتن تعادل مناسب بین بهره وری و عملکرد/بازدهی پیدا کنند.

بهترین شیوه های اپراتور ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • خاموش کردن دستگاه در زمانی که از آن استفاده نمی شود - یک لیفتراک در حالت آماده به کار همچنان سوخت مصرف می کند، البته با نرخ کاهش یافته، اگر برای مدت زمان طولانی یا چندین بار در طول یک شیفت در حال کار باشد، مصرف سوخت لیفتراک افزایش می یابد.
  • شتاب تدریجی - به جای فشار دادن سریع پدال گاز لیفتراک که به دنبال شتاب سریع است، رانندگان آموزش می بینند که به تدریج پدال را فشار دهند تا شتاب گیری صاف تا رسیدن به حداکثر سرعت انجام شود.شتاب سریعتر سوخت بیشتری مصرف می کند.

4- نگهداری پیشگیرانه و روتین

تعمیر و نگهداری مناسب برنامه ریزی شده لیفتراک نه تنها عملکرد بهینه دستگاه را حفظ می کند همچنین می تواند به کاهش مصرف سوخت کمک کند.

نگهداری یا تعویض صحیح قطعات قدیمی مانند لاستیک ها می تواند مصرف سوخت لیفتراک را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

لیفتراک دیزلی

لاستیک‌های آسیب‌دیده یا کم باد ممکن است موجب شوند که اپراتورها که لیفتراک را سخت‌تر برانند و عملکرد بیشتری را از موتور واحد بخواهند که مصرف سوخت و راندمان را کاهش دهد.

برای دارندگان سیستم‌های تله‌متری لیفتراک‌های دیزلی می‌توانند خوانش‌های دقیق سطح سوخت را برای یک لیفتراک یا کل ناوگان کنترل کرده و ارائه دهند.

با خواندن سطح سوخت در شروع و پایان شیفت، مدیران و مالکان ناوگان می‌توانند روندی در مورد مصرف سوخت یک واحد در شیفت‌ها ایجاد کنند و اینکه آیا واحد برای به حداکثر رساندن بهره‌وری و در عین حال مصرف کمترین سوخت ممکن، کار می‌کند یا خیر.