SardchalStore SardchalStore

5 نکته که معمولاً هنگام خرید لیفتراک نادیده گرفته می‌شود.

خرید لیفتراک می‌تواند هزینه زیادی را در بر داشته باشد بنابراین قبل از خرید باید همه ملاحظات را در نظر گرفت. در این پست برخی از مواردی که هنگام خرید لیفتراک نادیده گرفته می‌شود را بررسی می‌کنیم.

1- هزینه‌های عملیاتی

هزینه عملیاتی کلیه هزینه‌های مربوط به کار کردن یک لیفتراک را شامل می‌شود، از جمله هزینه‌های سرویس، تعمیر و نگهداری و تعمیرات همراه با هزینه‌های سوخت برای لیفتراکLPG و دیزل و همچنین هزینه‌های برق برای شارژ باتری‌های لیفتراک. در برخی موارد، هرگونه بودجه پس‌انداز شده از طریق خرید یک لیفتراک گران قیمت ممکن است به دلیل بالاتر رفتن کل هزینه‌های عملیاتی، به سرعت از بین برود. هزینه‌های عملیاتی بالاتر می‌تواند تحت تأثیر عواملی قرار گیرد از جمله:

  • بازده کم سوخت و نیاز به سوخت و یا شارژ بیش‌تر
  • فواصل کمتر تعمیر و نگهداری به این معنی است که واحدها باید بیش‌تر سرویس شونده و در نتیجه هزینه بیش‌تری از خدمات کسر می‌شود.
  • کیفیت ساخت پایین واحد منجر به تعویض منظم قطعات آسیب‌دیده می‌شود.

قطعات لیفتراک

2- خرید تجهیزات استفاده شده

هنگام خرید یک لیفتراک دست دوم اطمینان حاصل کنید که از نمایندگی معتبر خرید می‌کنید. به احتمال زیاد خرید از یک فروشنده معتبر اطمینان حاصل خواهد کرد که واحد خریداری شده از نظم عالی برخوردار بوده و از نظر هدف مناسب است. قبل از خرید واحد، همیشه باید یک بازرسی و یک نسخه‌ی‌ نمایشی واحد انجام شود تا اطمینان حاصل شود که واحد و تمام سیستم‌های روی صفحه به درستی کار می‌کنند و هیچ مشکلی اساسی در این واحد وجود ندارد که در پایان ممکن است هزینه‌های بیش‌تری برای تعمیر در آینده هزینه کند. هنگام خرید لیفتراک دست دوم از یک تکنسین واجد شرایط چک،مشورت بگیرید.

3- فناوری‌های لیفتراک

در هنگام خرید یک لیفتراک جدید، مهم است که قبل از خرید، تمام فناوری‌ها و سیستم‌های موجود در بورد را در نظر بگیرید. فناوری‌ها و سیستم‌های موجود عبارتند از:

  • متعلقات لیفتراک مثل مقیاس‌های وزنی
  • سیستم‌های مدیریت ناوگان
  • سیستم‌های تله‌متری از جمله پهنه بندی سرعت
  • سیستم‌های ایمنی

غافل شدن از این فناوری‌ها ممکن است شما را مجبور به ساخت مجدد هریک از این فناوری‌ها کند که ممکن است غیر عملی، گران و یا زمان‌بر باشد.

لیفتراک

4- قطعات و تعمیر و نگهداری

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، هزینه‌های عملیاتی کلی می‌تواند از طریق هزینه قطعات یدکی و نگهداری به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار بگیرد.

هنگام خرید لیفتراک ممکن است به فکر لوازم یدکی و نگهداری آن نباشید. هنگام خرید اولیه باید به هزینه و در دسترس بودن قطعات یدکی لیفتراک توجه کنید. در به دست آوردن قطعات یدکی متداول برای تعمیرات و نگهداری هیچ مشکلی یا تأخیری وجود نداشت باشد. اگر لیفتراک شما از کار بیفتد در حالی که منتظر دسترسی قطعات یدکی هستند، مشکلات مربوط به تأمین می‌تواند برای عملیات نه تنها از نظر مالی بلکه در بهره‌وری از دست رفته نیز گران تمام شود.

5- پیش‌بینی ظرفیت و بهره‌وری

آینده هنگام خرید نیازهای مربوط به آینده اغلب نادیده گرفته می‌شوند. با توجه به هزینه زیاد، ضروری است که تا آنجا که ممکن است لیفتراک خود را اثبات کنید و بتوانید هرگونه نیاز در کنترل کردن کار را برآورده کنید. اگر متوسط بارگیری شده در حال حاضر 1.8 تن است و شما یک لیفتراک 2 تنی خریداری می‌کنید، با این وجود در طی یک دوره بهره‌برداری،میانگین وزن بار شما به 2.5 تن افزایش می‌یابد، لیفتراک شما برای بلند کردن بارهای این وزن درجه بندی نمی‌شود، به این معنی که شما مجبور هستید وزن متوسط بارهای خود را کاهش دهید که می‌تواند منجر به ناکارآمدی و از دست دادن بهره‌وری یا خرید یک لیفتراک جدید با ظرفیت بالاتر شود. با برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیک لیفتراک 3تنی را خریداری کرد تا بارها دا در دو زمان اوج و خارج از اوج بلند کند.

برای جلوگیری از نادیده گرفتن ملاحظات رایج ذکر شده  در این پست، توصیه می‌شود تحقیقات قبلی را انجام دهید تا درک کاملی از نیازهای جابجایی مواد شما در حال حاضر و در آینده داشته باشید.