مزایا و معایب گرمایش از کف

امروزه گرمایش از کف به یکی از محبوب ترین روش های گرمایش خانه تبدیل شده است. علاوه بر اینکه لوکس به نظر می رسد و کف های گرم را در زیر پا ارائه می دهد، بلکه یکی از موثرترین راه های گرمایش فضا نیز می باشد. بر خلاف رادیاتورها که عمدتاً فقط هوا را گرم می کنند (آنچه ما همرفت می نامیم)، گرمایش از کف (UFH) فضا را با ترکیبی از گرمای تابشی و همرفت گرم می کند و به ایجاد دمای ثابت و راحت تر در سراسر اتاق کمک می کند و در عین حال احتمال گرمایش را کاهش می دهد.

دو نوع اصلی گرمایش از کف وجود دارد:

  • گرمایش از کف هیدرونیک (آبی)
  • گرمایش از کف برقی (الکتریکی)

به طور اساسی، یک سیستم گرمایش از کف مرطوب دارای لوله هایی است که با آب گرم پر شده و توسط یک دیگ بخار یا پمپ حرارتی تغذیه می شود، در داخل کف پنهان شده و معمولاً در داخل یک کف پوش تعبیه شده است.

این بهترین نوع گرمایش از کف برای کسانی است که از ابتدا می سازند و/یا سیستم کل خانه را برنامه ریزی می کنند.

گرمایش از کف برقی اغلب ارزان تر و راحت تر از گرمایش از کف هیدرونیک نصب می شود. با این حال، هزینه های جاری می تواند سه برابر بیشتر باشد.

گرمایش از کف

کار ما چیست؟ کار سایت سردچال معرفی کسب و کارها و پیوسته نگه داشتن زنجیره تأمین است. کسب و کارهایی که در باشگاه مشتریان سردچال عضو می شوند علاوه بر این که توسط تامین کنندگان و مشتریان بیشتر شناخته می شوند می توانند از امکانات این سایت مثل ثبت آگهی و فروش آنلاین بدون کارمزد نیز بهره ببرند.

بیایید نگاهی به مزایا و معایب گرمایش از کف بیندازیم.

مزایا:

کارایی !

بدون شک، هر دو سیستم گرمایش از کف آب و برق بسیار کارآمدتر از رادیاتورهای سنتی هستند. رادیاتورها به طور کلی نیاز به گرمایش در حدود 65 تا 75 درجه سانتیگراد دارند که در نتیجه گرمایش از کف فقط باید تا حدود 29 درجه گرم شود که بستگی به نوع کفپوش مورد استفاده دارد.

رادیاتورها فقط ابتدا اطراف خود را گرم می کنند و اتاق ها را مستعد لکه های سرد می کنند. گرمایش از کف کل سطح کف را گرم می کند - بنابراین هیچ نقطه سردی وجود ندارد.

گرمایش از کف

آسان برای اجرا

به طور کلی، گرمایش از کف پس از راه اندازی به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد و اکثر سیستم ها با گارانتی مادام العمر ارائه می شوند.

به‌علاوه، تقریباً هر سیستمی که سفارش دهید دارای نوعی ترموستات هوشمند است – بنابراین شما تصمیم می‌گیرید که چه زمانی گرمایش روشن و خاموش شود. به علاوه، اکثر برندهای ترموستات هوشمند برنامه‌هایی برای دستگاه آیفون یا اندروید شما دارند، بنابراین می‌توانید حتی زمانی که از خانه دور هستید، گرمایش خود را کنترل کنید.

وقتی از سر کار برگشتید، گرمایش را روشن کنید!

با انواع کفپوش کار می کند

صرف نظر از نوع کفپوش در خانه شما، سیمانی، لمینت، چوب، کاشی یا سنگ باشد – مطمئن باشید سیستم گرمایش از کف انتخابی شما با آن کار خواهد کرد.

ایمنی و راحتی

گرمای سیستم‌های گرمایش از کف در مقایسه با رادیاتورهای سنتی بسیار راحت‌تر و یکنواخت‌تر است - هوا تازه‌تر و غنی‌تر از اکسیژن است، به‌علاوه نیازی به نگرانی در مورد آسیب رساندن به بچه‌ها در رادیاتور داغ نیست.

نصب آسان

نصب سیستم های آبی می تواند آسان باشد. بسته به اندازه اتاق خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید. به یاد داشته باشید که همیشه از متخصص مشاوره بگیرید و مطمئن شوید که قبل از انجام هر کاری با یک لوله کش یا برق کار کاملاً ماهر صحبت می کنید.

معایب:

هزینه نصب

هزینه بسته به سیستمی که در نهایت تصمیم می گیرید برای آن انتخاب کنید متفاوت خواهد بود، به علاوه باید هزینه های ساعتی لوله کش یا برق را در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی، سیستم‌های آب 2 تا 3 برابر گران‌تر از تاسیسات الکتریکی هستند و معمولاً به عنوان بخشی از بازسازی یا مقاوم‌سازی کلی انجام می‌شوند.

زمان نصب

به طور معمول، نصب الکتریکی به دلیل ترکیب خود تراز که معمولاً مورد نیاز است، ممکن است کمی طول بکشد. قبل از قرار دادن پوشش کف باید کاملاً خشک شود. یک سیستم گرمایش از کف مبتنی بر آب بیشتر طول می کشد، اما از آنجایی که معمولاً بخشی از بازسازی بزرگتر است، پس این خیلی مهم نیست.

گرمایش از کف

مشکل ارتفاع کف

هر سیستم گرمایش از کف معمولاً به این معنی است که ارتفاع کف شما چند سانتی متر افزایش می یابد. بعلاوه هر تخته عایق که تصمیم به کنار گذاشتن آن دارید نیز به افزایش اندازه کف کمک می کند. فقط چیزی که باید در نظر داشت

در کل ارزشش را دارد؟

بدون شک، بله! شما خانه ای با گرمای یکنواخت و بدون نقاط سرد رادیاتور دریافت می کنید. در درازمدت در قبض های گرمایش خود صرفه جویی خواهید کرد زیرا گرمایش از کف 25 درصد کارآمدتر از رادیاتورهای سنتی است.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...