SardchalStore SardchalStore

چالش‌های پیش روی صنعت سردخانه

صنعت سردخانه به عنوان بخشی حیاتی از زنجیره تأمین مواد غذایی عمل می‌کند. اما، مانند هر بخش دیگر، این صنعت با چالش‌های زیادی در بازار امروز روبرو است. با داشتن یک انبار سردخانه کاملاً مدیریت شده، هر تأسیساتی می‌تواند آمادگی لازم برای پاسخگویی به چالش‌هایی که اکنون صنعت سردخانه با آن روبرو است، را افزایش دهد. این موارد عبارتند از:

1) نیاز به فضای بیشتر

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که صنعت سردخانه در حال حاضر با آن روبروست، بزرگترین سود آن نیز است. آگاهان صنعت تخمین می‌زنند که فضای ذخیره سازی سرد بعنوان مثال در ایالات متحده از سال 2019 تا سال 2024 باید تا 100 میلیون فوت مربع افزایش یابد. اما متأسفانه، آمار ساخت سردخانه‌ های جدید نتوانست با این میزان همگام شود. در سه ماهه چهارم سال 2019، سازندگان فقط 4.5 میلیون فوت مربع فضای سردخانه اضافه کردند. در نتیجه، انبارها باید با افزایش تقاضا برای خدمات خود، با فضایی که دارند کارایی بهینه‌تری داشته باشند.

ساخت سردخانه

انبارهای خشک موجود به خوبی به فضای سردخانه تبدیل نمی‌شوند زیرا ارتفاع استاندارد به طور قابل توجهی متفاوت است. ارتفاع سقف انبارهای خشک معمولاً فقط 34 تا 36 فوت است، اما در سردخانه معمولاً به 40 تا 60 فوت می‌رسد. این تفاوت‌ها به این معنی است که مشاغل یا باید به ساخت و سازهای جدید اعتماد کنند و یا روش‌هایی برای کارآمدتر کردن فضای ذخیره سازی موجود پیدا کنند.

2) افزایش فشار برای اتوماسیون

بخشی از افزایش کارایی، یافتن تجهیزات کم‌مصرف برای انبارها است. حداکثر 70 درصد هزینه‌های عملیاتی صرف کار یدی در این صنعت می‌شود. اگرچه آموزش و نگهداری کارمندان به دلیل شرایط سخت محیط کار و دمای هوا دشوار است.

اتوماسیون در سردخانه

اتوماسیون و سایر عناصر صرفه‌جویی در کار می‌توانند به امکانات برای استفاده بهتر از فضا و نیروی کار موجود کمک کنند. در حالی که بسیاری این راه‌حل‌ها را با رباتیک یکی می‌دانند، همه تجهیزات خودکار در این گروه قرار ندارند. برخی به سادگی از زمان کار انسان برای یک کار معین می‌کاهند. به عنوان مثال، یک دستگاه  freezer spacer removal  می تواند نیروی انسانی را تا 95٪ در مقایسه با عملکرد دستی کاهش دهد. وسایلی از این دست، تلاش کارگران برای انجام کارهای فردی را کاهش می‌دهد و باعث کارآیی بیشتر آنها هنگام کار در تأسیسات سردخانه می‌شود.

3) تغییرات در ساخت و ساز

گرچه نیاز به انبار سرد همچنان زیاد است، اما چالشهایی در زمینه افزایش انبارهای جدید وجود دارد. به عنوان مثال، این صنعت به تعداد فزاینده‌ای از انبارهای سردخانه ساخته شده بدون ثبت نام مستاجر احتیاج دارد. این ساخت و سازهای جدید نیاز به فضای املاک و مستغلات را افزایش می‌دهد، اما بسیاری از انبارهای شخص ثالث فقط از قراردادهای کوتاه مدت استفاده می‌کنند، و اجاره یک ساختمان قبل از انتقال برای شرکت‌ها را دشوارتر می‌کند.