SardchalStore SardchalStore

انواع استراتژی های بازاریابی دیجیتال (قسمت دوم)

در پست قبلی به بررسی مزایا و چالش های بازاریابی رسانه اجتماعی پرداختیم. در این پست دو نوع دیگر از استراتژی های بازاریابی دیجیتال را بررسی می کنیم:

- سئو (SEO)

سئو به سادگی اشاره می کند که چگونه می توانید ترافیک رایگان و ارگانیک به وب سایت خود داشته باشید. اساساً، اگر به SERP های بالا یا حداقل صفحه یکی از آنها برسید، در SEO موفق شده اید.

چالش های سئو

استراتژی بلند مدت: ورود به صفحه اول موتورهای جستجو به زمان و حوصله نیاز دارد. این یک برنامه بازاریابی یک بار نیست که می توانید ایجاد کنید، اجرا کنید و سپس اجازه دهید به تنهایی اجرا شود. شما باید به طور مداوم تلاش های SEO خود را تنظیم کنید تا

باعث می شود وب سایت شما به تدریج در صفحات نتایج ظاهر شود.

سئو
 

فوری نیست: ما در قسمت گذشته به این موضوع پرداختیم، اما باید دوباره گفته شود. سئو مانند تبلیغات پولی فوری نیست. با تبلیغات پولی، همیشه شاهد افزایش ترافیک در هنگام راه اندازی تبلیغات خواهید بود.

رقابت: سئو همچنین رقابت زیادی دارد SMM .نیز این کار را انجام می دهد اما به روش های مختلف. با سئو، نه تنها باید از هزاران وب سایت دیگر رتبه برتر را کسب کنید، بلکه باید موقعیت خود را در بالای نتایج جستجو حفظ کنید. این ممکن است چالش برانگیز باشد زیرا همیشه رقبایی وجود خواهند داشت که استراتژی SEO شما را مشاهده کرده و سعی می کنند آن را کپی کنند.

بنابراین، همیشه باید از آخرین نکات و تغییرات سئو مطلع باشید .

کسب و کار بیش از حد: بله شما آن را درست خواندید. در واقع این امکان وجود دارد که مشتریان بیشتری از SEO خود دریافت کنید. این احتمال بیشتر برای مشاغل نوپا رخ می دهد.

برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید تا بتوانید هجوم مشتریان جدید را کنترل کنید.

SM,

مزایای سئو

دید: این بزرگترین مزیت سئو است و به صراحت می گویم که دیگر نیازی به گفتن نیست. به سادگی، سئو دید بیشتری را برای تجارت شما به ارمغان می آورد و این در نهایت به معنای درآمد بیشتری برای شما خواهد بود.

بنابراین دید سئو در واقع ارزش بیشتری نسبت به دید تبلیغات  PPC دارد.

اعتماد کنید: سئو به شما کمک می کند تا با مشتریان بالقوه و همچنین موتورهای جستجو اعتماد ایجاد کنید. چرا؟

  • اگر در رتبه های بالای نتایج جستجو قرار بگیرید، مشتریان به کسب و کار شما اعتماد بیشتری خواهند داشت.
  • موتورهای جستجو نیز با بالا آمدن رتبه به وب سایت شما اعتماد می کنند.

به وب سایت خود قدرت بیشتری می دهید و تلاش های SEO آینده خود را حتی ساده تر می کنید. 

ترافیک رایگان: و در آخر اما مطمئناً مهم نیست، سئو می تواند به طور مداوم به وب سایت شما ترافیک رایگان بدهد. این در مورد PPC صادق نیست. این بدان معنا نیست که PPC کاربردهای خود را ندارد.

مطمئناً چنین است، و این همان چیزی است که ما در زیر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

PPC

3-هزینه به ازای هر کلیک (PPC)

PPC  یکی از انواع استراتژی های بازاریابی پرهزینه است، اما نرخ بازده و تبدیل، ارزش هزینه آن را دارد. به طور کلی، هر بار که روی تبلیغات شما کلیک می شود، هزینه ای پرداخت می کنید. اما یکی از دلایل اصلی استفاده گسترده از تبلیغات PPC میزان تبلیغات آن توسط گوگل، بینگ و یاهو است. جلب اعتماد صاحبان مشاغل برای این شرکت های معتبر آسان است. اما مطمئناً این شرکت ها برای کسب درآمد (درست مثل شما!) در آن حضور دارند.

با این اوصاف، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید با PPC جلو بیایید !

به هر حال، این شرکت ها می خواهند شما موفق شوید تا بتوانید از ابزارهای تبلیغاتی آنها استفاده کنید.

این حقایق را برای PPC در نظر داشته باشید:

  • اطمینان حاصل کنید که تبلیغات خود را در جایگاه برجسته ای قرار می دهید و اجازه می دهید دعوت به عمل شما را مجاب کند تا به سایت شما بیایند، به این معنی که آنها روی تبلیغ شما کلیک می کنند.
  • هزینه ای که برای هر کلیک پرداخت می کنید به کلمات کلیدی انتخابی شما و همچنین تقاضا برای آنچه ارائه می دهید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر از تبلیغات PPC در صنعت قانونی استفاده می کنی ، می توانید انتظار داشته باشید که CPC بسیار بالایی بپردازید!
  • و همچنین به خاطر داشته باشید که قیمت ها می توانند در دقیقه تغییر کنند، درست مانند بازار سهام.

ابتدا، اجازه دهید در مورد چالش های اصلی PPC صحبت کنیم.

PPC

چالش های   PPC

نادیده گرفتن تبلیغات حمایت شده: یک نظرسنجی گوگل اخیراً نشان داد که 85 درصد مردم ادعا می کنند که لیست های حمایت شده را نادیده می گیرند. اما هرچه آگهی خود را بیشتر شبیه به یک تبلیغ معمولی کنید، پاسخ بیشتری دریافت خواهید کرد.

جنگ های مناقصه: تبلیغ کنندگان برای کسب رتبه برتر تبلیغات رقابت می کنند. بنابراین، تبلیغ کنندگان گاهی اوقات می توانند وارد مسابقه هایی شوند که هیچ کس در پایان برنده نمی شود (به جز موتور جستجو).

بنابراین مهم است که همیشه آرامش خود را حفظ کرده و به اعداد توجه کنید.

هزینه هر کلیک: ارزش این را دارد که در نظر داشته باشید. کلیک ها سریع اجرا می شوند و برای استفاده بیشتر از PPC به بودجه بسیار سنگینی احتیاج دارید. برای اکثر صاحبان مشاغل کوچک این گران است.

هزینه هر کلیک: در این مورد تفاوت جزئی در مقایسه با مورد فوق وجود دارد. کلیک ها سریع اجرا می شوند، زیرا متأسفانه حتی اگر کاربران در جستجوی سرگرمی باشند، باز هم باید هزینه پرداخت کنید.

و به همین دلیل است که شما نیاز به ترکیبی عالی از مدیریت کلمات کلیدی، تبلیغات جذاب،CTA های روشن دارید و صفحات فرود بسیار بهینه سازی شده برای استفاده بیشتر از همه کلیک ها.

به طور خلاصه، هر قسمت از کمپین PPC شما باید با هم کار کند. از جمله: کلمات کلیدی که مردم به دنبال آن هستند و با تبلیغات تجاری و جلب توجه شما مطابقت دارد.

PPC

مزایای  PPC

دید فوری: با استفاده از PPC ، می توانید در کمتر از 48 ساعت به فعالیت بپردازید و ترافیک هدفمند را دریافت کنید. از سوی دیگر،  SEOمی تواند 6 تا 12 ماه طول بکشد تا شروع به دریافت ترافیک هدفمند برای کلمات کلیدی رقابتی کنید.

اما بهترین کار این است که SEO و PPC را با هم ترکیب کنید - آنها بسیار خوب یکدیگر را تکمیل می کنند!

تبلیغات خود را در زمان واقعی دنبال کنید: موتور جستجوPPC ، مانند PPC رسانه های اجتماعی، همچنین ویژگی های عالی ردیابی آگهی را ارائه می دهد. سطوح دقیق ردیابی تصویری واضح از بینندگان شما ارائه می دهد که شامل اطلاعات جمعیت شناختی و مشخصات می شود.

هدف گیری مجدد: هدف گیری مجدد به این معنی است که تبلیغات خود را به بازدیدکنندگان وب سایت قبلی نشان دهید. این یکی از موثرترین انواع استراتژی های بازاریابی برای مشاغل جدیدتر است که هنوز مورد اعتماد مردم قرار نگرفته است. به هر حال، همه اولین بار به این راحتی متقاعد نمی شوند.

دسترسی محلی و جهانی:  PPCیکی از انواع استراتژی های بازاریابی است که می تواند کسب و کار شما را در برابر مخاطبان محلی و جهانی منجمد کند.

نیازی به گفتن نیست که هرچه کسب و کار شما "بیرون" باشد، شانس بیشتری برای جذب مشتریان جدید و مکرر خواهید داشت.

ادامه در پست بعدی ...