SardchalStore SardchalStore

انواع استراتژی های بازاریابی دیجیتال

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ اقداماتی است که کمک می‌کند به اهدافتان دست پیدا کنید. اصطلاح “استراتژی” به نظر ترسناک است، اما تاثیر یک استراتژی دیجیتال درست، برای یک کسب‌و‌کار بسیار شگفت انگیز است.به عبارت ساده‌تر، استراتژی یک برنامه‌ عملیاتی برای رسیدن به یک یا چند هدف مطلوب است. به طور مثال، هدف اصلی شما ممکن است منجر به افزایش 25 درصدی مخاطبان شما نسبت به سال گذشته شود.بسته به مقیاس کسب‌و‌کار شما، استراتژی بازاریابی شما شامل چندین هدف و بخش‌های مختلف می‌گردد، اما داشتن نگاه ساده به استراتژی نیز به شما کمک می‌کند به اهدافتان دست پیدا کنید.استراتژی بازاریابی رویکرد کلی یک کسب و کار در مورد نحوه دستیابی به مشتریان جدید مورد نظر خود است .گفته می شود، داشتن یک استراتژی بازاریابی موثر یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است که می توانید از آن استفاده کنید .انواع مختلفی از استراتژی های بازاریابی وجود دارد. اما چند مورد از آنها در واقع برای تجارت شما مفید خواهد بود؟ چه نوع استراتژی های بازاریابی را باید دنبال کنید و چرا؟ما قصد داریم روی موثرترین انواع استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک مانند شما تمرکز کنیم و همه اینها حول محور بازاریابی دیجیتال است.انواع اصلی استراتژی های بازاریابی برای دنیای آنلاین عبارتند از: بازاریابی رسانه های اجتماعی، SEO ، PPC ، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا.

بازاریابی

چرا تمرکز بر بازاریابی دیجیتال است؟

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال محکم برای مشاغل کوچک بسیار مقرون به صرفه است. برخلاف موارد سنتی مانند فروش حضوری، تبلیغات رادیویی، بیلبوردها، نامه های مستقیم، روزنامه ها و غیره. اما علاوه بر هزینه، مزایای دیگر بازاریابی دیجیتال چیست؟ در اینجا اصلی ترین آنها آمده است:

 • شما به راحتی می توانید تأثیرات کمپین های بازاریابی خود را اندازه گیری کرده و ببینید آیا استراتژی شما موثر است یا خیر.
 • با یک بیلبورد محلی یا آگهی روزنامه می توانید به تعداد بیشتری از مخاطبان در اینترنت دسترسی پیدا کنید.
 • همچنین می توانید مستقیماً با مخاطبان مورد نظر خود تعامل داشته باشید و آنها را تشویق به انجام اقدامات دلخواه کنید…

کاری که انجام آن با روشهای تبلیغات سنتی غیرممکن است و به همین دلایل است که تمرکز ما بر بازاریابی دیجیتال است. این به ما کمک می کند تا مشاغل کوچک در اهداف خود موفق شوند. علاوه براین اهداف بازاریابی شما باید به اهداف کسب و کارتان متصل باشد. بطور مثال، اگر هدف کسب و کار شما افزایش 20 درصدی درآمد باشد یا  هدف شما به عنوان یک بازاریاب ممکن است افزایش 50 درصدی لید یا مخاطب از طریق وب سایت باشد تا از این طریق شرکت خود را به موفقیت نزدیکتر کنید.هدف شما هرچه هست، باید بدانید که چگونه آنرا اندازه گیری کنید، مهم تر از آن اینکه در واقع قادر به اندازه گیری آن باشید(بطور مثال، ابزار بازاریابی دیجیتال مناسب در اختیار داشته باشید). چگونه کارآیی استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را اندازه گیری می‌کنید؟

بهترین انواع استراتژی های بازاریابی برای مشاغل کوچک

برای تعیین بهترین نوع استراتژی های بازاریابی، ابتدا باید بپرسید چه چیزی برای تجارت آنها ضروری است. یک تجارت بزرگ می تواند روشهای سنتی تبلیغات را بپردازد، بنابراین این نوع استراتژی های بازاریابی گاهی اوقات می تواند برای آنها خوب عمل کند. یک شرکت بزرگ به احتمال زیاد از قبل مخاطبان خود را می شناسد، از قبل طرفداران خوبی را ایجاد کرده است و می تواند از قرار گرفتن در معرض دید بیشتری سود ببرد.

بازاریابی رسانه اجتماعی

اما مشاغل کوچک چطور؟ چه چیزی برای آنها است؟

برای تبدیل شدن به یک تجارت بزرگ، یک کسب و کار کوچک می خواهد مخاطبان هدف خود را بیاموزد و افراد زیر مجموعه را بسازد و تا جایی که امکان دارد مقرون به صرفه باشد، هیچ راهی بهتر از بازاریابی دیجیتال برای وجود ندارد.

انواع بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 • بازاریابی رسانه اجتماعی
 • سئو
 • PPC
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی محتوا

1- بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) یکی از محبوب ترین و موثرترین انواع استراتژی های بازاریابی است؛ و درک این دلیل سخت نیست که وقتی بیش از 2.8 میلیارد نفر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. این تقریباً 37 درصد از جمعیت جهان است! این تعداد عظیم شامل افراد از همه گروه های سنی می شود. حتی کودکان 10 ساله نیز به طور مرتب از رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند. به این نکته اضافه کنید که همه سایت های خبری بازاریابی دیجیتال معتبر از بازاریابی رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کنند. اما شاید بزرگترین دلیل پذیرش گسترده بازاریابی شبکه اجتماعی سهولت استفاده و مانع کم برای ورود باشد.رسانه های اجتماعی همچنین طیف وسیعی از مکان ها را در بر می گیرد که افراد در آن اجتماعی هستند و با یکدیگر تعامل دارند. بسیاری از این مکان ها فرصت هایی را برای مشاغل نیز ارائه می دهند. بنابراین مهم نیست که مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند ، می توانید به آنها دسترسی پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید!

SMM

چالش های بازاریابی رسانه های اجتماعی

رقابتی: همانطور که گفتیم ، بازاریابان زیادی در شبکه های اجتماعی وجود دارند. بنابراین شما باید زمان زیادی را صرف رقابت با آنها کنید. این امر به ویژه در مورد شرکت های تجاری به مصرف کنندگان صادق است.

زمان بر

برای بسیاری از مشاغل، زمان به اندازه پول ارزشمند است و باید هفته ای زمان زیادی را صرف انجام تکنیک های بازاریابی زیر کنید:

 • تعامل با مشتریان
 • پاسخ به سوالات
 • ارسال مطالب با کیفیت بالا در یک برنامه منظم

منحنی یادگیری

بخشی از فرایند یادگیری اشتباه کردن است. اشتباهاتی مانند:

 • اجازه می دهد پیام شما اشتباه برداشت شود.
 • CPCشما (هزینه هر کلیک) برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی از کنترل خارج می شود.
 • اشتباه خواندن مخاطب

ممکن است متوجه شوید که منحنی یادگیری برای شما بسیار زیاد است.

af;i ihd h[jlhud

مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی

اکثر بازاریابان ادعا دارند که شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک باعثرشد چشمگیر کسب و کارشان شده است که این تنها یکی از مزایای آن است. شبکه‌های اجتماعی امروزه بخش قابل توجهی از استراتژی هر بازاریابی می باشد و مزایای بکارگیری شبکه‌های اجتماعی برای رشد و پیشرفت بازاریابی دیجیتال بسیار زیاد است. می توان اینطور گفت که هر کسب و کاری که از این منابع مقرون به صرفه برای فروش خدمات خود استفاده نمی‌کنند، فرصت‌های بازاریابی فوق‌العاده‌ای را می سوزانند. پی بردن به این موضوع خیلی ساده است که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک عنصر کلیدی برای موفقیت در بازاریابی است و بسیاری از بازاریابان با استفاده از این پلتفرم، رشد اقتصادی را درک کرده‌اند. به گفته محققین، حدود 96 درصد از بازاریابان، در حال حاضر در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مشارکت دارند. اما 85 درصد از شرکت کنندگان هنوز مطمئن نیستند که شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ابزار خوبی برای رشد کسب و کارشان باشد. در ادامه به مزایای بازاریابی دیجیتال می پردازیم.

راحتی در استفاده

 هرچه استفاده از این پلتفرم برای شما و مخاطبان راحت تر باشد، بهتر است. اگر استفاده از آنها برای آنها آسان باشد، به احتمال زیاد زمان زیادی را در آنجا می گذرانند!

کم هزینه

تبلیغات در رسانه های اجتماعی با مدل PPC انجام می شود.  هزینه متوسط ​​PPC تنها 0.28 دلار است و تنها زمانی هزینه آن را پرداخت خواهید کرد که کاربران اقدام دلخواه را انجام دهند.

رابطه همزیستی

SMM با سایر تلاشهای بازاریابی شما رابطه ای همزیستی برقرار می کند. می توانید آن را با سایر انواع محتوا یا بازاریابی نام تجاری، مانند عکس، وبینار، فیلم، پیوندهای وب سایت خود و غیره ترکیب کنید.

بهترین هدف گیری

بر اساس داده های روان شناسی، هدف گیری رسانه های اجتماعی بی نظیر است .این امر برای بازاریابی مستقیم شما مفید است، به خصوص اگر محصولات جدیدی برای تبلیغ دارید.به همین دلایل است که SMM یکی از بهترین شکل های استراتژی های بازاریابی برای دستیابی موثر به مخاطبان هدف شما است.شما کنترل کاملی بر افرادی که تبلیغات شما را مشاهده می کنند دارید و در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.

وفاداری به نام تجاری

71درصد از مشتریانی که تجربه مثبتی با یک شرکت در شبکه های اجتماعی داشته اند، احتمالاً آن را به دوستان و خانواده خود توصیه می کنند. این عدد چه چیزی را نشان می دهد؟این نشان می دهد که ایجاد وفاداری به نام تجاری و روابط طولانی مدت با مشتریان در نهایت به نتیجه نهایی کمک خواهد کرد.

موفقیت خود را بسنجید

 ردیابی تعاملات در رسانه های اجتماعی (توییت ها ، بارگیری ها ، لایک ها و غیره) آسان تر می شود و اینها معیارهای بسیار موثری برای اندازه گیری موفقیت هستند.تنها کاری که باید انجام دهید این است که موفق ترین معیارهای خود را با سود خود مقایسه کنید و سپس به راحتی می توانید ببینید کدام یک از تلاش های شما بهترین نتایج را به همراه دارد.