بازسازی برج خنک کننده

پس از سالها کارکرد، برجهای خنک کننده ممکن است به بیش از تعمیر و نگهداری معمول و جایگزینی قطعات برای دستیابی به عملکرد حرارتی لازم برای پشتیبانی از فرآیندهای کارخانه نیاز داشته باشند. کارخانه ها علاوه بر دستیابی به عملکرد حرارتی مناسب، باید به ماندگاری برج خنک کننده نیز توجه کنند. تعویض قطعات انتقال حرارت یا سایر تعمیرات نقطه ای در برج خنک کننده قدیمی باعث افزایش ظرفیت خنک کنندگی در کوتاه مدت می شود، اما تا زمانی که به یکپارچگی سازه ای نیز توجه نشود، هیچ بهبودی در طول عمر یا ثبات ساختاری برج خنک کننده ایجاد نمی شود.

برج خنک کننده

برخلاف تعمیرات کوچک، یک پروژه بازسازی برج خنک کننده موفق می تواند بازدهی را در ظرفیت خنک کننده و یکپارچگی ساختاری نشان دهد، بنابراین عمر برج خنک کننده را افزایش می دهد. با در نظر گرفتن این اهداف، چگونه اپراتورهای کارخانه می توانند یک پروژه بازسازی موفق را برنامه ریزی و اجرا کنند و از مشکلات احتمالی بازسازی اجتناب کنند؟ بررسی زیر بهترین شیوه های صنعت، از برنامه ریزی تا اجرا، به اطمینان از بازسازی موفق برج خنک کننده کمک می کند.

تعیین مناسب بازسازی برج خنک کننده

گاهی اوقات، نیازهای کاربر محدود به چیزی است که ممکن است تعمیر و نگهداری حرفه ای نامیده شود. به عنوان مثال، مالک ممکن است بخواهد با جایگزینی اجزای خاص، برج خنک کننده را به قابلیت اطمینان عملیاتی باز گرداند نه اینکه عملکرد کل برج را بازرسی کرده و در صورت لزوم بازسازی کند. در این موارد، که مرمت مورد نیاز نسبتاً جزئی است و بهبود ظرفیت خنک کنندگی برج خنک کننده مهم نیست، متخصصان صالح در زمینه نگهداری و تعمیر به طور معمول رضایت بخش خواهند بود.

معمولاً، یکپارچگی ساختاری، مکانیکی و عملیاتی برج خنک کننده نگران کننده است. در این شرایط، سرمایه گذاری برای بازسازی برج خنک کننده می تواند بازده قابل ملاحظه ای و تقریباً فوری داشته باشد، اگر آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی برج خنک کننده به کار گرفته شود. در صورت مشخص شدن نیاز به بازسازی، از نمایندگان شرکت هایی که در زمینه طراحی و ساخت برج خنک کننده تجربه دارند، مشاوره بگیرید. برای بازسازی برج خنک کننده آماده شوید

صرف نظر از اینکه چه نوع تعمیراتی باید انجام شود، پرسنل بازرسی و بازسازی باید در دسترسی به برج خنک کننده آموزش کافی ببینند و قبل از دسترسی به هر برج خنک کننده، یک تجزیه و تحلیل ایمنی شغلی کامل (JSA) را اجرا کنند. برج های خنک کننده دارای برخی خطرات ذاتی مانند قدرت ولتاژ بالا، خطرات سقوط و خطرات دیگر هستند. JSA ها باید تمام خطرات مربوط به برج خنک کننده مورد بازرسی را برطرف کنند. JSA باید برنامه های کاهش مناسب برای هر یک از خطرات، از جمله مواردی مانند قفل شدن/برچسب زدن (LOTOتجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و حفاظت از سقوط را تعریف کند.

بازسازی برج خنک کنده

محدوده کار برای هر پروژه بازسازی باید با یافته ها و توصیه های یک متخصص برج خنک کننده با تجربه تعریف شود. این که آیا شرکت بازسازی برج بر اساس تجربه قبلی انتخاب شده است یا قرارداد بر اساس مناقصه رقابتی منعقد شده است ، هرگونه بازسازی باید با بازرسی از برج خنک کننده توسط هر یک از پیشنهاد دهندگان آغاز شود. یک بازرسی کامل باید موارد زیر را مشخص کند:

  • وخامت عناصر ساختاری برج خنک کننده
  • گرفتگی یا آسیب برای پر شدن.
  • گم شدن نازل ها یا نشتی لوله ها.
  • سایش و خوردگی اجزای مکانیکی.
  • خراب شدن نردبان و نرده های محافظ.
  • وضعیت حذف کننده های دریفت و پنجره ها.

اگرچه بازرسی ها هزینه هایی را شامل می شود، اما برای فرآیند ضروری است. نتایج بازرسی به طرفین در تعیین محدوده بازسازی کمک می کند.

پس از درخواست چندین پیشنهاد و تکمیل بازرسی برج خنک کننده، اپراتورهای کارخانه باید در انتخاب شرکت بازسازی گزینشی عمل کنند. در هنگام ارزیابی ارائه دهندگان خدمات به چند سوال توجه کنید:

- آیا مطمئن هستید که محدوده آنها برای دستیابی به اهداف پروژه جامع است؟

- سابقه و شهرت هر شرکت در برآورده کردن برنامه های قطع و تکمیل پروژه ها در زمان مقرر و در بودجه چیست؟

- کیفیت کلی کار آنها چگونه است؟

- سابقه ایمنی آنها در مقایسه با سایر مناقصه گران چگونه است؟

- آیا آنها درک درستی از اهداف مورد نیاز شما دارند؟

- آیا آنها قادر به ارائه راه حل خنک کننده موقت (در صورت نیاز) هستند؟

- از پرکننده، نازل ها، حذف کننده های رانش، فن ها، کاهنده های سرعت و سایر اجزای سازنده استفاده می شود. آیا آنها طوری طراحی شده اند که با هم خوب کار کنند؟

- چه کسی مسئول گارانتی کلی است؟

- آیا آنها خدمات نگهداری ارائه می دهند؟

به عنوان خریدار خدمات بازسازی، اپراتورهای کارخانه مسئولیت شناسایی تأمین کننده ای را بر عهده دارند که بر اساس سوالات فوق به بهترین وجه نیاز پروژه را برآورده می کند. آنها همچنین باید منابع متعددی از هر تأمین کننده دریافت کنند تا شهرت آنها در صنعت تأیید شود.

پس از بازرسی و انتخاب ارائه دهنده خدمات، تصمیم گیری ادامه می یابد. سپس اپراتور باید مشخص کند که برای بازسازی اهداف کارخانه بدون چشم پوشی از برنامه های بودجه سرمایه گذاری، به چه بازسازی نیاز است. در این مرحله می توان به راهنمایان مختلف صنعت برای راهنمایی گوش داد زیرا ممکن است راه حل های جدیدی وجود داشته باشد که خواسته های متعدد پروژه را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر پر شدن برج خنک کننده مسدود یا آسیب دیده باشد، ممکن است فرصتی برای جایگزینی آن با پر کردن با عملکرد بالاتر وجود داشته باشد. یک پروژه بازسازی معمول که در آن ظرفیت خنک کننده اضافی مورد نیاز است شامل جایگزینی پاشش اولیه با فیلتر PVC (در جایی که کیفیت آب اجازه می دهد) است. در موارد دیگر، که در آن یکپارچگی پرکننده کافی است و عملکرد حرارتی اضافی به دنبال آن نیست، به سادگی تمیز کردن پرکن ممکن است اهداف پروژه را برآورده کند.

بازسازی برج خنک کننده

بازسازی همچنین فرصتی عالی برای ارتقاء اجزای سازه برج خنک کننده است. جایگزینی چوب با پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس (FRP) زمانی مناسب است که طول عمر برج خنک کننده در اولویت اول باشد. به عنوان مثال، در حین بازسازی برج خنک کننده چوبی متقاطع در کارخانه بار پایه زغال سنگ، یکی از صاحبان برج های خنک کننده تصمیم به ارتقاء ساختاری گرفت. او یک عرشه آب گرم، تکیه گاههای عرشه، راهروها، پشتیبانهای لوله زین و لوله های اتصال دهنده ساختاری را جایگزین کرد و از چوب به FRP تغییر کرد. همین مالک/اپراتور همچنین تیر پشتیبانی فولادی را از فولاد کربنی به فولاد ضد زنگ تغییر داد.

به بهترین شکل از برج خنک کننده استفاده کنید

حتی اگر یک اپراتور کارخانه بتواند مشخصات طراحی اصلی برج خنک کننده را تولید کند، باید اقدامات بیشتری را برای ارزیابی موفقیت پروژه بازسازی انجام داد. سن و خرابی فیزیکی بر ظرفیت برج خنک کننده تأثیر می گذارد. یک آزمایش عملکرد قبل از بازسازی به اپراتور کارخانه یک نقطه شروع برای تعیین اهداف بهبود ظرفیت و همچنین یک نقطه مرجع برای ارزیابی نتایج نهایی می دهد.

موسسه فناوری خنک کننده (CTI) دارای کد آزمایش حرارتی منتشر شده ، ATC-105 است که به وسیله آن می توان دقت عملکرد برج خنک کننده را تعیین کرد. از آنجا که ابزارهای تخصصی برای تعیین میزان دقیق جریان آب، میزان هوا و درجه حرارت مورد نیاز است، با این حال، آزمایش عملکرد در مقیاس کامل ممکن است به کمک نمایندگی خارجی نیاز داشته باشد. برخی از شرکت های برج خنک کننده دارای پرسنل آموزش دیده و ابزار مورد نیاز برای تعیین سطح عملکرد برج خنک کننده هستند. CTI می تواند به اپراتورهای کارخانه در شناسایی یک آژانس تست برج خنک کننده معتبر برای انجام آزمایش عملکرد توصیه شده کمک کند. این آزمایش ممکن است پرهزینه باشد، اما با کمک به تعیین سطح بهبود عملکرد و تعیین اینکه آیا ضمانت کننده تامین کننده برآورده شده است یا خیر، دانش بسیار مهمی را به همراه خواهد داشت.

برنامه نگهداری و تعمیرات آینده را ترسیم کنید

با پایان یافتن بازسازی و پیشرفت چرخه عمر برج، اپراتورهای کارخانه از همکاری با ارائه دهندگان خدمات که ذخیره قطعات جایگزین را حفظ می کنند، سود خواهند برد. در صورت بروز خرابی مکانیکی، دسترسی آماده به قطعات باعث می شود تا برج خنک کننده به سرعت آنلاین شود و از خاموشی های برنامه ریزی نشده، که ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد، اجتناب شود.

پس از اتمام کار بازسازی، اپراتورهای کارخانه باید از تامین کنندگان توصیه های مفصلی در مورد محدوده و زمان نگهداری برج خنک کننده تازه بازسازی شده بخواهند. حداقل، هر واحد از برج خنک کننده باید سالانه یک بازرسی حرفه ای از گیربکس ها، روغن گیربکس و مهر و موم، محورهای محرک، حوضچه های آب توزیع کننده، سیلندرهای فن، فن ها، فاصله و پیچ نوک فن، پر کردن، لوله های توزیع و نازل، نردبان و سایر اجزای ایمنی با این کار، اپراتورها از ارزش سرمایه گذاری بازسازی برج خنک کننده محافظت می کنند و عمر مفید را افزایش می دهند.

با توجه به تقاضاهای سنگین بر روی برج های خنک کننده در بسیاری از کارخانه ها، نگهداری پیشگیرانه برای افزایش طول زمان بین تعمیرات و بازسازی ضروری است. فروپاشی های اخیر برج های خنک کننده قدیمی در سراسر صنعت خطرات شدید ناشی از عدم نگهداری، از جمله از دست دادن درآمد، هزینه های فوق العاده و صدمه به پرسنل را برجسته می کند. آنها اهمیت بازرسی، آزمایش و تعمیرات مناسب را تقویت می کنند. برخی از شرکت های بازسازی برج خنک کننده خدمات تعمیر و نگهداری فعال را ارائه می دهند، بنابراین اپراتورها می توانند روابط تأمین کننده ای برقرار کنند که از بازسازی تا تعمیر و نگهداری مداوم گسترش می یابد.

تعمیرات جزئی و تعویض قطعات گاهی برای رفع چالش های یکپارچگی و سازه کافی نیست. اپراتورهای کارخانه باید اهداف طولانی مدت خنک کننده مانند بهبود اقدامات ایمنی و تکنیک های بازرسی اثبات شده را دنبال کنند. انتخاب دقیق تامین کنندگان، شناسایی دامنه مشخص از کار، ترتیب آزمایش قبل و بعد از بازسازی و برنامه ریزی برای نگهداری در آینده مراحل کلیدی هستند. آنها به شما اطمینان می دهند که برج خنک کننده شما می تواند با موفقیت سریع در ظرفیت خنک کننده، یکپارچگی ساختاری و افزایش طول عمر با موفقیت بازسازی شود.

 clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...