SardchalStore SardchalStore

انواع فراوری مواد غذایی

در سال 2009 یک سیستم برای طبقه بندی غذاهای فراوری شده پیشنهاد شد که در آن غذاهای فراوری شده به چهار دسته تقسیم می‌شوند :

غذاهای فراوری نشده یا حداقل فراوری شده

شامل مواد غذایی خوراکی طبیعی گیاهان و حیوانات است. غذاهای حداقل فراوری شده برای هدف اصلی حفظ، کمی تغییر کرده‌اند اما محتوای تغذیه‌ای مواد غذایی را تغییر نمی‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به تمیز کردن و حذف قطعات غیر قابل خوردن یا ناخواسته، سنگ‌زنی، تبرید، پاستوریزاسیون، تخمیر، انجماد و بسته‌بندی در خلأ اشاره کرد. این اجازه می‌دهد تا غذا برای مدت زمان بیش‌تری ذخیره شود و برای خوردن آن ایمن بماند. بسیاری از میوه‌های تازه، سبزیجات، غلات سبوس‌دار، مغزها، گوشت‌ها و شیر در این گروه قرار می‌گیرند.

انواع فراوری غذا

مواد اولیه فراوری شده

 مواد غذایی حاصل از مواد غذایی با حداقل فراوری با تحت فشار قرار دادن، تصفیه یا آسیاب حاصل می‌شود. آن‌ها معمولاَ به خودی خود خورده نمی‌شوند. مواد اولیه فراوری شده اما برای تهیه غذاهای کم‌پردازش استفاده می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان از روغن‌ گیاهان، دانه‌ها و مغزها، آرد یا پاستا که از غلات کامل تشکیل شده است، نام برد.

انواع فراوری غذا

غذاهای فراوری شده

غذاهایی از هر دو گروه قبلی که نمک، شکر یا چربی به آن اضافه کرده‌اند. برخی از میوه‌ها و سبزیجات کنسرو شده، برخی پنیرها، نان تازه تهیه شده و کنسرو ماهی نمونه‌هایی از آن هستند. این غذاها معمولاَ حداقل از 2 تا 3 ماده تشکیل شده‌اند و به راحتی و بدون آماده‌سازی بیش‌تر قابل خوردن هستند.

انواع فراوری غذا

غذاهای فوق‌العاده فراوری شده

همچنین معمولاَ به عنوان "غذاهای کاملاَ فراوری شده" شناخته می‌شود، این‌ها غذاهایی از گروه قبلی هستند که فراتر از ترکیب نمک، شیرین کننده‌ها یا چربی هستند و شامل رنگ‌ها و طعم‌دهنده‌ها و مواد نگهدارنده مصنوعی هستند که باعث پایداری ، حفظ بافت و افزایش طعم‌پذیری می‌شوند. چندین مرحله پردازش با استفاده از چند ماده تشکیل دهنده مواد غذایی فوق‌العاده فراوری شده است.

انواع فراوری غذا

حدس زده می‌شود که این خوراکی‌ها به طور خاص برای افزایش مصرف  طراحی شده‌اند تا مردم در خوردن آن‌ها پرخوری کرده و خرید بیش‌تری داشته باشند. آن‌ها معمولاَ با حداقل آماده‌سازی اضافی آماده مصرف هستند. نه همه این مواد غذایی بلکه برخی از آن‌ها از نظر فیبر و مواد مغذی کم هستند. به عنوان مثال می‌توان به نوشیدنی‌های شیرین، کلوچه‌ها، چیپس و غلات صبحانه و شام‌های یخ زده اشاره کرد. این غذاها ممکن است تا حدی جایگزین غذاهای کم‌پردازش شده در رژیم غذایی برخی افراد نشوند.  یک مطالعه با استفاده از داده‌های نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه در آمریکا نشان داد که غذاهای فوق‌العاده فراوری شده حدود 60 درصد کل کالری رژیم غذایی آمریکا را تشکیل می‌دهند. ارتباطی بین افزایش فروش غذاهای فوق‌العاده فراوری شده و افزایش چاقی وجود دارد.