اقدامات پیشگیرانه در نگهداری چیلر

شما برای چیلر خود ارزش قائل هستید و برای سیستم شما مهم است که به درستی کار کند. شما نمی خواهید مشکلی، تأخیر یا خاموش شدن داشته باشید. بنابراین چگونه می توانید از وقوع این موارد جلوگیری کنید؟ البته با مراقبت خوب از چیلر خود! درست مثل هر دستگاهی، چیلرهای صنعتی نیز به تعمیر و نگهداری منظم و با احتیاط نیاز دارند. در ادامه یک چک لیست از 6 اقدام ساده را بررسی می کنیم که می توانید با انجام آنها چیلر خود را در بهترین وضعیت و عملکرد نگه دارید.

1. به سیگنال های هشدار توجه کنید. طراحی هر چیلر متفاوت است، با این حال، تقریباً هر برند حاوی هشدارهای خودکار است. اگر مسئله اساسی اشتباه باشد، بیشتر چیلرها آنقدر هوشمند هستند که بتوانند آن را تشخیص دهند. سیستم هشدار داخلی باید به شما اطلاع دهد که مشکلی وجود دارد. البته برای رفع مشکل، باید بدانید که کد هشدار به چه معناست. برای اطلاعات بیشتر در مورد هشدارها به راهنمای کاربر چیلر خود مراجعه کنید.

2. صافی آب را بررسی و تمیز کنید. تمیز بودن کلی سیستم شما تعیین می کند که این وظیفه هر چند وقت یکبار انجام شود. بسته به شرایط محیط، این کار را به صورت هفتگی تا ماهانه انجام دهید. برای عملکرد روان چیلر، باید از ورود آلودگی و دوده به سیستم جلوگیری کنید.

3. سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید. فیلترهای کندانسور و سطوح سیم پیچ باعث جمع شدن آلودگی می شوند که می تواند بر عملکرد کلی چیلر تأثیر بگذارد. آلودگی ها و پسماندها فرآیند انتقال حرارت را پیچیده می کنند و تلاش لازم برای انجام همان کار را افزایش می دهند. این مواد از دستیابی به دمای مناسب جلوگیری می کنند و بهروه وری عملکرد چیلر شما را کاهش می دهد. تمیز کردن این عناصر باید حداقل بصورت ماهانه انجام شود.

نگهداری چیلر

4. فشار ورودی، خروجی مخزن را تأیید کنید. اگر شرایط کار برای چیلر شما تغییر کرده باشد، چیلر شما بهترین عملکرد را نخواهد داشت. بررسی منظم این معیارها به کاربران امکان می دهد مشکلات را قبل از اینکه هزینه بالایی را ایجاد کنند، برطرف کنند. تغییرات اغلب نشان دهنده یک مشکل بزرگتر است، به خصوص اگر اصلاح نشود. اگر فشار همچنان نادرست باشد، ممکن است منجر به نیاز به تعمیرات اساسی شود.

5. سطح آب و جریان مناسب را حفظ کنید. پایین بودن سطح آب در مخزن باعث ایجاد حفره در پمپ شده و منجر به آسیب یا خرابی پروانه می شود. مخازن بدون فشار باید دارای یک مجرای دید باشند تا حداقل و حداکثر سطح آب را نشان دهد. مخازن تحت فشار که باید کاملاً پر باشند، معمولاً دارای یک دریچه خروجی اتوماتیک یا دستی برای دفع هرگونه هوا هستند. این استانداردها را مرتباً بررسی کنید تا از بروز مشکلاتی مانند یخ زدگی اواپراتور ناشی از جریان کم آب جلوگیری کنید.

6. برنامه نگهداری سالانه را تنظیم کنید. از آنجا که چیلرها مدار بسته هستند، بسیاری از کاربران معتقدند که نیازی به سرویس نیست. این باور غلط است. چیلرها به همان توجه سایر تجهیزات مکانیکی نیاز دارند. برای اینکه چیلر خود را در بهترین شرایط نگه دارید، واقعاً نیاز است یک متخصص به طور منظم تعمیر و نگهداری گسترده انجام دهد. تکنسین های آموزش دیده قادر به آزمایش اجزای برقی و برودتی هستند که کاربر معمولی نمی تواند.

انجام منظم این وظایف اساسی نگهداری نه تنها عملکرد چیلر شما را بهبود می دهد بلکه نگرانی ذهنتان را نیز از بین خواهد برد. با داشتن نقش فعال در عملکرد چیلر خود، می توانید از افزایش قابلیت و عملکرد آن مطمئن باشید. قطعا سرویس و نگهداری مناسب کیفیت عالی را به دنبال خواهد داشت.clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...