10 نکته برای نگهداری کمپرسور هوا

خرید کمپرسور هوا آغاز و پایان آن نیست. اگر می‌خواهید کمپرسور شما برای مدت طولانی در بهترین شرایط کاری خود باقی بماند، باید از آن مراقبت کنید. مانند هر ابزار برقی دیگر، کمپرسور هوا نیز باید به طور منظم نگهداری شود. تعمیر و نگهداری منظم کمپرسور هوا  برای استفاده بیش‌تر از هزینه‌ای که با آن خریداری کرده‌اید بسیار ضروری است. برای انجام بهتر تعمیر و نگهداری کمپرسور هوا، این نکات را دنبال کنید:

1- دستورالعمل کتابچه راهنما را دنبال کنید. 

بهترین راه حل برای مراقبت از کمپرسور هوا خواندن و دنبال کردن دستورالعمل همراه خرید شما است. این باید اولین چیزی باشد که شما باید حتی قبل از شروع استفاده از کمپرسور هوا خود بخوانید و یاد بگیرید.

2- رطوبت مخازن را تخلیه کنید.

اگر در محیط مرطوب زندگی می‌کنید، مخزن کمپرسور هوا سریع‌تر رطوبت را جمع می‌کند. اکثر کمپرسورهای هوا دارای شیر تخلیه هستند و شما باید اطمینان حاصل کنید که این شیرها به طور منظم تخلیه می‌شوند. به خاطر داشته باشید که قبل از تخلیه آب ابتدا هوا را آزاد کنید.

;l`vs,v i,h

3- بست‌ها را محکم کنید.

  با گذشت زمان از کمپرسور هوا که استفاده می‌کنید، لرزش باعث شل شدن پیچ‌ها و مهره‌ها می‌شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود این قطعات را مرتباً چک کرده و آنها را ببندید تا مطمئن شوید که کمپرسور هوا در بهترین حالت کار می‌کند.

4- در صورت نیاز فیلترهای هوا را عوض کنید.

تجمع زیاد گرد و غبار و خاک در فیلتر هوای کمپرسور هوا ممکن است باعث شود برخی از این بقایا جذب شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، کمپرسور هوا مجبور می‌شود بیش‌تر از آنچه که باید کار کند. ظرفیت خروجی ابزار قدرت را کاهش می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که فیلترهای هوا را مرتباً بررسی می‌کنید و اگر تجمع آنها زیاد است، آنها را عوض کنید.

5- منافذ ورودی را تمیز نگه دارید.

به طور مرتب دریچه‌های ورودی کمپرسور خود را بررسی کنید تا از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید. جذب خاک و گرد و غبار در داخل باعث می‌شود کمپرسور هوا بیش‌تر کار کند و به راحتی بیش از حد گرم شود. این مسئله به ویژه اگر کمپرسور هوا در محیط غبارآلود واقع شده باشد بسیار مهم است.

6- روغن کمپرسور را بررسی کنید.

روغن کمپرسور نقش مهمی در نحوه کارکرد آن دارد. این ماده به عنوان روان کننده و عامل خنک کننده ‌ای عمل می‌کند که از گرم شدن سریع کمپرسور هوا و ساییدگی قطعات جلوگیری می‌کند. دستورالعمل‌های  مندرج در کتاب راهنما، دفعات تعویض روغن و نوع آن را بیان کرده است.

نگهداری از کمپرسور

7- مرتباً شیلنگ‌ها را چک کنید.

شیلنگ‌ها به عنوان رگ کمپرسور هوای شما عمل می‌کنند. بنابراین باید از آنها به خوبی نگهداری شود. اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب تمیز می‌شوند و هیچ نشانه‌ای از ترک یا خوردگی وجود ندارد. هرگونه فشار در شیلنگ‌های کمپرسور هوا می‌تواند بر سایر قسمت‌های ابزار تأثیر جدی بگذارد و عملکرد آن را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

8- مخزن سوخت در کمپرسور هوای با سوخت بنزینی و گازوئیلی را تمیز کنید.

اطمینان از تمیز کردن منظم مخزن سوخت به عملکرد بهتر و ماندگاری آن کمک می‌کند. مانند هر موتور، تمیز کردن مخزن سوخت کاملاً ضروری است تا اطمینان حاصل شود که کمپرسور تمام توان لازم را دریافت می‌کند.

9- مبدل‌های حرارتی را در کمپرسورهای مدل اسکرو و والو تمیز کنید.

قسمت‌های دیگر کمپرسورهای هوای شما که باید تمیز شوند مبدل‌های حرارتی آن هستند. یک مبدل حرارتی تمیز به طور کارآمد دمای عملکرد کمپرسور هوا را کاهش می‌دهد و به آن اجازه می‌دهد تا مدت زمان بیش‌تری کار کند. هرگونه تجمع باقی مانده در مبدل‌های حرارتی شما ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد ابزار قدرت شود.

10-  سیستم خاموش کردن ایمنی را در کمپرسورهای نوع اسکرو و والو  بررسی کنید.

 یک سیستم خاموش کردن ایمنی در کمپرسورهای هوا تعبیه شده است. بنابراین در صور گرم شدن بیش از حد کمپرسور یا فشار کم به طور خودکار خاموش می‌شود. اگر سیستم کار می‌کند تست کنید تا بتوانید از کمپرسور با دوام بیش‌تر اطمینان حاصل کنید.

آگاهی از وضعیت کمپرسور هوا و رعایت دستورالعمل‌های ارائه شده توسط سازنده بهترین راه حل برای ماندگاری طولانی کمپرسور است.

 clickMe برای سفارش تبلیغات کلیک کنید...