SardchalStore SardchalStore

کاربرد ازن در صنایع غذایی

ازن نوعی اکسیژن بسیار ناپایدار است که به طور طبیعی در جو، توسط اشعه ماوراء بنفش خورشید روی اکسیژن ایجاد می‌شود. هر منبع انرژی که برای شکستن مولکول اکسیژن به اندازه کافی قدرت داشته باشد، به طور بالقوه ازن تولید می‌کند. ازن یک عامل اکسیدکننده قوی می‌باشد. همچنین یک ماده ضدعفونی کننده قویتر‌ از کلر است. ازن باکتری‌ها، کپک‌ها و انگل‌ها را از بین می‌برد. از ازن معمولا برای تصفیه منابع آب شهری استفاده می‌شود. در ادامه این پست به بررسی کامل و نحوه استفاده از ازن در صنایع غذایی می پردازیم.

کاربرد ازن در صنایع غذایی

ازن چیست؟

از آنجا که ازن یک ضدعفونی کننده قوی می‌باشد، می‌توان از آن برای کنترل رشد بیولوژیکی میکروارگانیسم‌های ناخواسته در محصولات و تجهیزات مورد استفاده در صنایع فراوری مواد غذایی استفاده کرد. به طوری که می‌توان ازن را مستقیما برای نگهداری کالا در سردخانه استفاده کرد. ازن در شکل گازی می‌تواند به عنوان نگه‌دارنده برخی از محصولات غذایی عمل کند و همچنین می‌تواند مواد بسته‌بندی مواد غذایی را ضد عفونی کند. برخی از محصولاتی که در حال حاضر با ازن در سردخانه نگهداری می‌شوند شامل تخم مرغ، میوه‌ها، سبزیجات و ماهی تازه می‌باشند.از ازن می‌توان در سردخانه برای درمان غلات ذخیره شده برای کنترل قارچ‌ها و مایکوتوکسین و همچنین کنترل حشرات به عنوان جایگزینی برای درمان شیمیایی استفاده کرد.

مزایای استفاده از ازن برای مواد غذایی

- برای تولید فقط به اکسیژن یا هوا نیاز دارد.
- در از بین بردن میکروب‌ها سریعتر و بهتر از کلر است.
- یک گزینه‌ی غیرشیمیایی برای تصفیه‌ی آب و ضدعفونی کردن سطح تماس مواد غذایی است.
- می‌توان آن را در محل تولید کرد، بنابراین نیازی به ذخیره سازی نیست.
- هیچ ماده‌ای از خود در غذا و آب باقی نمی‌گذارد.
- می‌توان آن را در حالت آبی یا گازی استفاده کرد.
- طعم و ظاهر محصول را تغییر نمی‌دهد.
- قادر به از بین بردن سموم دفع آفات برروی محصولات است.
- بهره‌وری انرژی و آب
- هزینه کمتر در دفع فاضلاب

کاربرد ازن در صنایع غذایی

معایب ازن

- ازن می‌تواند به لاستیک و سایر پلیمرهای مورد استفاده در واشرها و اورینگ‌ها آسیب برساند.
- عمر فعال آن در آب کمتر از 30 ذقیقه است، بنابراین نمی‌توان آن را ذخیره یا جابه‌جا کرد.
- مانند کلر، انتخابی نیست، بلکه ازن کلیه‌ی مواد آلی موجود را اکسید می‌کند. بنابراین، هنگام ضدعفونی کردن آب، آب باید قبل از اضافه کردن ازن فیلتر شود.

انتظار می‌رود که علاقه به کاربرد ازن در پاسخ به تقاضای مصرف‌کنندگان برای فناوری‌های فراوری مواد غذایی سازگار با محیط زیست افزایش یابد.