SardchalStore SardchalStore

لیفتراک در صنعت کشاورزی

در صنعت کشاورزی، طیف گسترده ای از بارهای سنگین و بزرگ وجود دارد که نیاز به بلند کردن و جابجایی دارند. این بارها عبارتند از محصولاتی مثل یونجه، محصولات خام مثل میوه ها و سبزیجات در جعبه های چوبی و ابزار و وسایل ساختمانی.برای حمل ایمن و کارآمد این بارهای بزرگ و سنگین، یک لیفتراک مخصوص زمین ناهموار و یا لیفتراک تله هندلر راه حل ایده آل است.در ادامه این پست به بررسی لیفتراک تله هندلر می پردازیم.

لیفتراک در کشاورزی

لیفتراک ها و تجهیزات جابجایی در کشاورزی

ماشین‌آلات مزرعه به دستگاه‌های  مورداستفاده در انجام انواع کارها در مزرعه اشاره دارد. استفاده از ماشین‌آلات در انجام انواع مختلفی از کارها در دوره صنعتی  قرون‌ وسطی آغاز شد که در دوران معاصر به اوج خود رسید. با پیشرفت تکنولوژی ، انواع مختلفی از ماشین‌آلات برای انجام انواع مختلف کارهای مزرعه معرفی‌شده‌اند. امروزه ماشین‌های دستی و همچنین ماشین‌هایی که توسط حیوانات کشیده می‌شدند و قبلاً مورداستفاده قرارگرفته‌اند با سوخت و ماشین‌های برقی جایگزین شده‌اند. با استفاده از این ماشین‌ها می‌توان کارهای زیادی را فقط در چند ساعت انجام داد.به دلیل استفاده از تجهیزات کشاورزی سنگین در انجام کارهای مزرعه، صنعت کشاورزی بسیار بهبودیافته است. ماشین‌های کشاورزی وجود دارد که برای کشاورزی خانوادگی یا معیشتی و تجاری کاربرد دارد. برای تمامی کارهای مزرعه ماشین‌آلات مختلفی تولیدشده است. دستگاه‌هایی برای انجام هر نوع کار مزرعه وجود دارد. بعضی از ماشین‌های کشاورزی برای کارهای متنوعی طراحی‌شده‌اند. به این معنی که برای انجام بیش از یک کار مزرعه از آنها استفاده می‌شود.

مشخصات لیفتراک مورد نیاز برای کشاورزی

لیفتراک های مخصوص زمین های ناهموار دارای ظرفیت 2.5 تا 5 تن می باشند و به آنها امکان می دهد که سنگین ترین بارها را حمل کنند. واحد های جمع و جور لیفتراک می توانند از راهروها و مسیر های باریک بدون آسیب رساندن به محصولات، درختان، انبار یا کالاهای انبار شده عبور کنند. لیفتراک ها به صورت استاندارد با طیف گسترده ای از ویژگی ها همراه با لیست گسترده ای از امکانات اضافی اختیاری ارائه می شوند که به دارندگان امکان می دهد تا لیفتراک مناسب کار خود را داشته باشند.همه لیفتراک های مخصوص کشاورزی  مجهز به سیستم هشدار دهنده صدا و روشنایی  ایمنی برای رانندگی در جاده های عمومی هستند. از لیفتراک های مخصوص زمین ناهموار  برای بارگیری محصولات برداشت شده روی کامیون ها ی حمل و نقل استفاده می شود . این کار باعث امکان جابجایی سریع، ایمن و آسان محصولات تازه از باغ یا مزرعه را فراهم می کند.

تله هندلر

تله هندلر ها ماشین هایی مشابه لیفتراک های بوم لیفت تلسکوپی هستند که شکل کار بالابر بودن جرثقیل را با بالابری لیفتراک ترکیب می کنند. توانایی تله هندلر ها در بلند کردن بارهای سنگین تا ارتفاع خاص و بدون نیاز به استفاده از خدمات جرثقیل گران قیمت، می تواند صرفه جویی گسترده ای در هزینه های پروژه های کشاورزی یا باغداری ایجاد کند.در حالی که لیفتراک ها در حرکت خود یک بعدی هستند، تله هندلرها قادر به حرکت مورب هستند که به آنها امکان می دهد بارهایی را که یک لیفتراک استاندارد قادر به بلند کردن نیست، بردارند و حمل کنند.تله هندلرها با بازوی قابل ارتقا خود دسترسی راحت تری به زوایای فرد و فضاهای تنگ فراهم می کنند، و آنها را به یک راه حل ایده آل برای کار در فضاهای محدود تبدیل می کند.

مزیت های تله هندلر

تله هندلر بیشتر برای جابجایی بار و تجهیزات استفاده می گردند که با موتور دیزل قدرتمند و قدرت مانور بسیار بالا یکی از بهترین نمونه های لیفتراک تلسکوپی در جهان به شمار می رود. پایداری زیاد (با استفاده از قفل شدن اکسل عقب که شاسی را پایدارتر می نماید) قابلیت استفاده آسان ، انعطاف عملیاتی ، پیشرفت و دقت از ویژگی های این دستگاه ها می باشد. بعلاوه با استفاده از تکنولوژی بوم های تلسکوپی ، موتور دیزل و چندکاره بودن این ماشین ها را به یکی از بهترین دستگاهها با قابلیت تعمیر و نگهداری آسان نموده است.

لیفتراک تلسکوپی

لیفتراک تلسکوپی بطور کلی توسط گاز یا دیزل کار می کنند. نام این وسیله از دکل ثابت بیرونی و بخش دکل محرک داخلی می آید و شباهت به مدل قدیمی تلسکوپ ها دارد که به روشنی نامی که به آن داده شده است از آنجا آمده است.لیفتراک تلسکوپی بطور کلی توسط گاز یا دیزل کار می کنند. نام این وسیله از دکل ثابت بیرونی و بخش دکل محرک داخلی می آید و شباهت به مدل قدیمی تلسکوپ ها دارد که به روشنی نامی که به آن داده شده است از آنجا آمده است.آن ها جهت انتقال بارهایی با وزن های بسیار سنگین به ارتفاعات نسبتا بلند مناسب هستند. لیفتراک های تلسکوپی می توانند بطور کلی وزن های حدود ۱۰ تن را بالا ببرند و گاهی اوقات بیشتر از این هم می شود. اگر این مورد هم به اندازه کافی تاثیرگذار نبود، آن ها می توانند بارهای بزرگ را تا ارتفاع ۱۵ متری یا بیشتر بالا ببرند. این به روشنی آن را برای صنایع بسیار سنگین مفید می سازد و همچنین ابزارهایی دارند که آن ها را آلترناتیوی عالی برای فرم های تجهیزات بالابری سنگین می کنند که اغلب بسیار گران تر از لیفتراک ها می باشند. آن ها هم به صورت دو یا چهار چرخ هستند که به معنی تعادل عالی است که دارند و می توانند روی زمین های مختلفی کار کنند. پس، اگر بالابر را برای بارهای سنگین می خواهید لیفتراک تلسکوپی می تواند به شرکت یا کارخانه شما کمک کند اما برای بارهای کوچکتر احتمالا خیلی مناسب نیستند و باید به انواع دیگر لیفتراک توجه کنید.

تله هندلر