SardchalStore SardchalStore
نصب وب اپلیکیشن

14 چالش فناوری کسب و کار ها و نوآوری هایی برای حل آنها


14 چالش فناوری کسب و کار ها و نوآوری هایی برای حل آنها
1400/07/21 - 08:36


سال گذشته شاهد چالش های بی سابقه ای برای سیستم های بهداشت عمومی و اقتصاد جهانی بود. بسیاری از جنبه های زندگی روزمره و کار به حوزه دیجیتال منتقل شده است، و این تغییر برخی از مسائل اساسی فناوری کسب و کار را که مانع بهره وری، ارتباطات و امنیت می شود، برجسته کرده است.

همه می دانیم که داشتن فناوری کاربردی و به روز چقدر اهمیت دارد. به همین دلیل ما یک  لیست از بزرگترین مسائل و مشکلات فناوری کسب و کار را که نوآوری ها می توانند آنها را حل کنند ارائه کرده ایم.

مسائل مهم فعلی فناوری

  • نیاز به بسترهای قوی کنفرانس دیجیتال
  • سرعت و اتصال اینترنت از راه دور
  • مسائل فیشینگ و حریم خصوصی
  • محتوای دیپ فیک
  • تمرکز بیش از حد بر اتوماسیون
  • در هم شدن داده ها به دلیل پیاده سازی  هوش مصنوعی
  • تجربه کاربری ضعیف

 1- اندازه گیری بهره وری کارکنان

از آنجا که اکثر شرکت ها تقریباً یک شبه به 100 درصد از راه دور تغییر کردند، بسیاری متوجه شدند که آنها روش کارآمدی برای اندازه گیری بهره وری کارکنان ندارند. فناوری باگزارشات بهره وری کارکنان"  بسیار ارزشمند شده است. بدون اینکه بتوانند  کارمندی را در محل کار " ببینند "، شرکت ها باید فناوری را بیابند که به آنها کمک می کند تا میزان بهره وری کارکنان را در خانه ردیابی و گزارش دهند. 

ویدئو کنفرانس

2- بسترهای کنفرانس صنعت دیجیتال

وقتی صحبت از توسعه کسب و کار می شود، هیچ چیز بر ارتباطات شخصی تأثیر نمی گذارد. در گذشته، کنفرانس های صنعتی پادشاه بودند. هرچند امروزه حرکت به کنفرانس های  از راه دور چیزهای زیادی را به دنبال دارد و ارزش نامشهود ناشی از حضور را به چیزی که کاملاً آموزنده است تبدیل می کند. یک فرم یا بستر جدید برای کنفرانس های صنعتی بسیار مورد نیاز است.

3- سرعت و تجهیزات اینترنت از راه دور

با یک تغییر ناگهانی به اکثر کارمندان کار از راه دور، شرکت ها نیاز به افزایش سرعت اینترنت در خانه دارند. شرکت ها باید روی فناوری های جدیدی مانند 5G سرمایه گذاری کنند و از پشتیبانی آنها در خانه اطمینان حاصل کنند.

اتوماسیون

4- تمرکز بیش از حد بر اتوماسیون

بله، اتوماسیون و مدیریت چند پلتفرم ممکن است ایده آل برای مارک های بزرگ نام و شرکت ها باشد، اما برای صاحبان تجارت و کسب و کارهای کوچک، آن قدرها، به درد نمیخورد. خیلی از مردم چیزها را بیش از حد پیچیده می کنند. به مدل کسب و کار خود و آنچه برایتان کسب و کارتان مفید است پایبند باشید و کارتان را پیچیده نکنید.

5- سایت های فیشینگ

نمونه های زیادی از قربانیان سایت فیشینگ وجود دارد. سال گذشته، اهمیت مسدود کننده های pop-up خوب برای لپ تاپ و دستگاه های تلفن همراه بیش تر به چشم آمد. این خیلی ترسناک که به یک وب سایت که آن را نمی شناسید دایرکت شوید یا این که بخواهید در آن کار پرداخت وجه انجام دهید. در صورت امکان از مسدود کننده های پاپ آپ بهتری استفاده کنید.

6- حریم خصوصی داده ها

من فکر می کنم حفظ حریم خصوصی داده ها هنوز یکی از بزرگترین مسائل مربوط به فناوری کسب و کار است. فناوری بلاک چین می تواند این مشکل را حل کند. ما به کسب و کارهای بیشتری نیاز داریم تا بفهمند بلاک چین ها فقط به ارزهای دیجیتال خدمات نمی دهند، بلکه از حریم خصوصی افراد نیز محافظت می کنند.

امنیت داده ها

7- امنیت تلفن همراه

امنیت تلفن همراه یک مسئله بزرگ است زیرا امروزه ما به اینترنت تلفن همراه بسیار متکی هستیم. ما باید بیشتر بدانیم که چگونه می توان این شبکه ها را به خطر انداخت و چگونه از آنها محافظت کرد. همچنین امروزه دستگاه های اینترنت اشیا به تحویل داده بی سیم به شرکت ها یا افراد با استفاده از برنامه در گوشی های هوشمند کمک می کنند، ما نیاز به داشتن امنیت سایبری تلفن همراه و محافظت از داده های تلفن همراه داریم.

8- محتوای دیپ فیک

بیشتر مردم از محتوای دیپ فیک استقبال می کنند، محتوایی که واقعی به نظر می رسد اما اینطور نیست. با استفاده از هوش مصنوعی، مردم می توانند فیلم ها را ویرایش کنید تا شبیه کسی که وجود ندارد شوند  و بالعکس. این به صحت فیلم ها لطمه می زند و مردم نمی فهمند که فیلم واقعی است یا نه. قانونگذاران باید این موضوع را جدی بگیرند و راه هایی برای جلوگیری از این کار ایجاد کنند.

9- تجربه کاربری ضعیف

برخی از مارک ها  برای داشتن کاربر همیشگی به شدت تلاش می کنند. تم ها، افزونه ها و تغییراتی که افراد می توانند در سایت خود ایجاد کنند بسیار زیاد است به طوری که گاهی بیش از اندازه می شود. در نتیجه، صاحبان  مشاغل برای انجام این تغییرات دچار سختی می شوند. بهتر است از نظرات مشتریان برای طراحی تغییرات استفاده شود.

امنیت سایبری

10- تهدیدات امنیت سایبری

تهدیدهای امنیت سایبری با افزایش فعالیت های دیجیتالی بیش از پیش شایع است. این امر هکرهای زیادی را به خود جلب کرده است، که پیچیده تر شده و مشاغل بیشتری را هدف قرار می دهند. اطلاعات حیاتی مانند اسرار تجاری، اطلاعات حساس به قیمت، سوابق منابع انسانی و بسیاری دیگر آسیب پذیرتر هستند. تقویت قوانین امنیت سایبری می تواند تعادل را حفظ کند.

11- پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

به عنوان یک شرکت، ذخیره و نگه داشتن تعداد زیادی از داده برای نگه داشتن کسب و کار و حرکت رو به جلو بسیار مهم است. یک مشکل بزرگ فناوری که مشاغل با آن روبرو هستند، فرایند بازیابی پشتیبان آنها در هنگام خرابی سیستم است. اگر اتفاقی افتاد، باید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. تهیه نسخه پشتیبان از داده ها برای اطمینان از حفظ نام تجاری بسیار مهم است. در صورت بروز هر اتفاقی، بخش فناوری اطلاعات شما باید برنامه پشتیبان داشته باشد.

دیجیتال مارکتینگ

12- چند بستر تبلیغاتی و بازاریابی

مساله مهمی که بازاریابان با آن روبرو هستند، استفاده از چندین پلتفرم تبلیغاتی و بازاریابی است که هرکدام فعالیت متفاوتی را انجام می دهند. این می تواند یک وب سایت را بیش از حد پر کند و بسیار گران  است. امروزه می بینیم که تکنولوژی تبلیغات با تکنولوژی بازاریابی با هم ادغام شده و تکنولوژی تبلیغات و بازاریابی را به وجود آورده اند. کسب و کارها باید این همگرایی فناوری ها را زیر نظر داشته باشند و بسترهای جدیدی را برای پشتیبانی از آن اتخاذ کنند.

13- نوآوری مبتنی بر مکان

تمرکز شرکت های فناوری در مکان هایی مانند سیاتل و سان فرانسیسکو منجر به افزایش سریع هزینه های زندگی در این شهرها شده است. درآمد چندان به دست نمی آید و زیرساخت ها دچار تنش می شوند. خدمات اینترنتی ضعیف در مناطق روستایی نیز این موضوع را تشدید می کند. نوآوری باید غیر متمرکز باشد.

هوش مصنوعی

14- پیاده سازی هوش مصنوعی

مشاغل، به ویژه آنهایی که در صنعت فناوری هستند، در اجرای هوش مصنوعی با مشکل روبرو هستند. اگر شما از هوش مصنوعی در طول این سالها استفاده کرده اید و آن را بهبود بخشیده اید احتمالاً برای تطبیق دادن کارتان راحت تر خواهید بود. اما کسب و کارهای جدید آنلاین  به یکباره با برنامه های هوش مصنوعی متعدد مواجه می شوند و این باعث قاطی شدن ارتباطات و داده ها می گردد. همانطور که مشاغل با برنامه های خاص کنار می آیند و می آموزند که چه چیزی برای آنها مفید است، شاهد پیشرفت هایی خواهیم بود. پربازدیدترین‌ پستها

آخرین‌ پستها