SardchalStore SardchalStore سردچال

نصب وب اپلیکیشن

جوجه‌ريزي دي‌ماه به ۱۳۰ ميليون قطعه مي‌رسد

جوجه‌ريزي دي‌ماه به ۱۳۰ ميليون قطعه مي‌رسد


 اسدالله نژاد گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای دی تاکنون ۸۹ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که پیش بینی می شود تا پایان ماه به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد که با این وجود تولید مرغ مازاد نیاز کشور است و شرکت پشتیبانی باید اقدام به خرید و ذخیره سازی کند.
 
با واردات تخم مرغ نطفه دار میزان جوجه ریزی از آبان افزایش یافت که همین امر منجر به تعادل قیمت در بازار شد به طوریکه بنابر آمار در آبان ۱۲۷ میلیون قطعه و آذر ۱۳۱ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است.
 
طبق اعلام تولیدکنندگان قیمت هر قطعه جوجه یکروزه از مرز ۱۰ هزار تومان فراتر رفته که این امر در کنار عدم دریافت نهاده طی یک‌ ماه اخیر از سامانه بازارگاه و خرید از بازار سیاه هزینه های تولید را افزایش داده است.
 
به گفته مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۲۷ هزار تا ۳۱ هزار تومان است.
 
گزارش ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر کیلو سینه ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، فیله ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان، ساق مرغ ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان و ران ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است که طبق اذعان فعالان و تولیدکنندگان حاشیه سود واحدهای بسته بندی بسیار بالاست که همین امر موجب شده برخی واحدهای صنفی بدون مجوز اقدام به عرضه مرغ قطعه بندی کنند.